Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světový ředitel ADRY navštívil dobrovolnické centrum v Havířově, ocenil kvalitu projektů

  • Havířov,

Do Havířova přijelo nejvyšší vedení humanitární organizace ADRA včetně světového ředitele Michaele Krugera. Během návštěvy se hosté podívali, jak funguje dobrovolnický program v domově seniorů. ADRA letos slaví 30 let působení v České republice.

Světový ředitel, evropský ředitel i ředitel pro Českou republiku. Právě tito nejvyšší představitelé humanitární organizace ADRA navštívili dobrovolnické centrum v Havířově. Konkrétně v domově seniorů SeneCura mohli vidět, jak se klientům věnují dobrovolníci se střední školy.

Michael Kruger, ředitel humanitární organizace ADRA: “Vidím, že práci, kterou ADRA v ČR dělá, je velmi široká. To co tady děláte, se neděje ve všech zemích, kde působíme a jsem velice hrdý."

Kromě toho, že ADRA letos slaví 30 let působení v Česku, v těchto dnech se v Praze koná i setkání všech finančních ředitelů.

Radomír Špinka, ředitel humanitární organizace ADRA ČR: “Ten osobní kontakt je vždy lepší proto, jakým způsobem fungovat. Co se týče do budoucna. Je spoustu mimořádných události po světě, jsou to různé přírodní katastrofy, někde i války. Jsou to lidé, kteří utíkají z různých zemí, takže i ta naše pomoc se hodně směřuje i na tu mimořádnou humanitární pomoc."

O práci ADRY v Havířově chtěl co nejvíce vědět i světový ředitel.

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “Moc ho zajímalo, kde se dobrovolníci berou. Tak jsme říkali, že je nějaký systém propagace, školení a supervizí. Ale říkali jsme, že to jsou lidé, kteří mají srdce, kteří chtějí pomáhat."

Co na to říkal?

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “Moc se mu to líbilo. Obdivoval tu šíři, ten záběr, jako nepředstavitelný. Ale jak jsem říkala, jsme jen blízko lidem."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPetra Kluzová - Český Těšín
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry