Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiny si opět užily na havířovském dopravním hřišti Den s BESIPEM

Havířov |

Na dopravním hřišti se tradičně konal Den s BESIPEM. Děti se zábavnou formou učily zásady bezpečnosti v dopravě. Tentokrát pro ně bylo připraveno i mnohou sportovních soutěží a nechyběla ani vozidla IZS.

Den s BESIPEM je jednou z nejoblíbenějších akcí pro celé rodiny. Areál dopravního hřiště se plnil ještě před zahájením. A není divu. Komise BESIPU pro děti opět připravila bohatý program.

Roman Skácel, předseda Komise BESIP: "My jsme to tentokrát pojmenovali s BESIPEM za sportem, ale je to samozřejmě směřováno k tomu, že ty děti jsou potom o prázdninách na kolech, chodí pěšky samy, čili je to opravdu ten důvod, ale tentokrát jsme to chtěli trochu zaměřit ke sportu z toho důvodu, že dneska jsou děti hodně na počítačích, telefonech, v digitálním světě a ten sport je trochu potlačovaný, stejně jako s tím BESIPEM ve školách. Ta výchova se mi zdá, že trochu pokulhává. Děti se učí zpívat, malovat, ale bohužel jak se mají chovat v provozu na kolech, tak to trochu kulhá, čili chceme trochu tímto způsobem to vlastně přiblížit a zase jim to zopakovat do hlaviček.”
anketa: “Tak určitě je zábavná, výchovná. Je tady spousta atrakcí, spousta možností, spousta her. Takže malý se vyžije, i když má čtyři roky. Celkem ho to tady baví, chodí stánek od stánku. Dívá se a zkouší všechno.”
anketa: “Já jsem si vyzkoušela složit obrázek a ještě jsem si tady vyzkoušela jezdit tady na koloběžce.”
anketa: “Já jsem tady přišel, protože si to chci tady užít. Nejvíce mě baví florbal.”
anketa: “My tady chodíme pravidelně. Byli jsme tady i loni dvakrát a vždy se nám to líbí, protože syn si může vyzkoušet hasičské auto, sanitku a letos tady vidíme poprvé autobus, takže z toho jsme úplně nadšení.”
anketa: “Jezdíme tady s dětmi pravidelně a přijde mi, že je to jedno z nejlepších dopravních hřišť tady v okolí. My jsme často jezdili do Ostravy, ale tam se nám tolik nelíbí. Takže toto dopravní hřiště je fakt super a tato dopravní akce akorát podpoří povědomí o tom hřišti.”

A kde podle odborníků hrozí dětem největší nebezpečí?

Roman Skácel, předseda Komise BESIP: “Já osobně si myslím, že jako chodci se chovat umí. Že se mají rozhlédnout, ten základ znají, ale jakmile sednou na kolo, tak zapomínají, že mají nosit přilbu, jakmile nasednou na kolo, zapomínají, že po přechodu se chodí pěšky a že se přes přechod nejezdí. Pak máme takový ten bum elektrokol, elektrokoloběžek. Zase koloběžka, která je v parametru toho jízdního kola, tak může být jen do rychlosti 25km za hodinu, to je vše, co ty děti podceňují a rodiče je v tom moc nehlídají. A tady asi já vidím ten problém.”

My jsme děti trochu vyzkoušeli.

anketa: Jak se zprávě přechází cesta? “Po levé straně.” Co musíš udělat než vstoupíš na cestu? “Rozhlédnout se.”
anketa: “Než vyjedu na kole, tak si musím dát chrániče, přilbu." A co když pojedeš přes přechod, musíš slézt z kola, nebo ne? “Přes přechod se nemůže jezdit na kole, protože tam chodí chodci.”

Další akce Dne s BESIPEM se tradičně uskuteční i na podzim.

Nahlásit chybu


K tématu

Na dopravním hřišti v Havířově se konala akce s BESIPEM do školy, děti si vyzkoušely i řídit auto

7. září 2023 10:32 | Havířov | Bára Kelnerová

Na dopravním hřišti v Havířově se uskutečnila oblíbená akce s BESIPEM do školy. Na děti čekaly soutěže dopravní tématikou i ukázky práce IZS. Největším tahákem pro děti ale byla možnost řídit auto.

Komise BESIP v Havířově představila lidem novinky v silničním provozu

22. března 2024 12:46 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Od 1. ledna platí novela silničního zákona. Proto komise BESIP uspořádala pro veřejnost na dopravním hřišti setkání, kde se mohli řidiči s novinkami seznámit.

Bezpečné prázdniny s městskou policií na dopravním hřišti

15. srpna 2023 12:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Příměstské tábory, které pořádá Asterix, jsou v plném proudu. Pro děti je připraven bohatý program. Jedno dopoledne tráví táborníci i na dopravním hřišti, kde se jim věnují strážnice městské policie v rámci projektu Bezpečné prázdniny.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Muzeum Těšínska chystá opravu životického památníku

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Opilý ujížděl policii a v Havířově srazil chlapce, na krku má obecné ohrožení

Včera 8:21 | Havířov | Jiří Cileček

Loni v září několik kilometrů zběsile ujížděl policistům. Byl opilý a bez řidičáku. Ohrozil mnoho lidí a v Havířově nakonec srazil chlapce u přechodu pro chodce. Policie dlouho prověřovala, kolik lidí celkem ohrozil a nyní případ překvalifikovala. 53letý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nyní mu hrozí až 8 let vězení.

Filmoví fanoušci si prohlédli zázemí karvinského kina Centrum

17. dubna 2024 16:02 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

K 60. výročí založení karvinského městského domu kultury měli filmoví fanoušci možnost nahlédnout do zázemí kina Centrum. Dostali se ke konstrukci za plátno, prohlédli si akustiku i kabinu promítačů.

Stonavští předškoláci absolvovali zápis do 1. třídy

17. dubna 2024 14:21 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští předškoláci během dvou dnů absolvovali zápisy do první třídy.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

17. dubna 2024 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Body si fotbaloví soupeři ve Stonavě rozdělili

17. dubna 2024 14:18 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští fotbalisté mají za sebou další zápas jarní sezóny. Na domácím hřišti tentokrát hostili Háj ve Slezsku.

Rodiny si opět užily na havířovském dopravním hřišti Den s BESIPEM
Vydáno 3. června 2023 14:31, Havířov, Bára Kelnerová
Na dopravním hřišti se tradičně konal Den s BESIPEM. Děti se zábavnou formou učily zásady bezpečnosti v dopravě. Tentokrát pro ně bylo připraveno i mnohou sportovních soutěží a nechyběla ani vozidla IZS.

Den s BESIPEM je jednou z nejoblíbenějších akcí pro celé rodiny. Areál dopravního hřiště se plnil ještě před zahájením. A není divu. Komise BESIPU pro děti opět připravila bohatý program.

Roman Skácel, předseda Komise BESIP: "My jsme to tentokrát pojmenovali s BESIPEM za sportem, ale je to samozřejmě směřováno k tomu, že ty děti jsou potom o prázdninách na kolech, chodí pěšky samy, čili je to opravdu ten důvod, ale tentokrát jsme to chtěli trochu zaměřit ke sportu z toho důvodu, že dneska jsou děti hodně na počítačích, telefonech, v digitálním světě a ten sport je trochu potlačovaný, stejně jako s tím BESIPEM ve školách. Ta výchova se mi zdá, že trochu pokulhává. Děti se učí zpívat, malovat, ale bohužel jak se mají chovat v provozu na kolech, tak to trochu kulhá, čili chceme trochu tímto způsobem to vlastně přiblížit a zase jim to zopakovat do hlaviček.”
anketa: “Tak určitě je zábavná, výchovná. Je tady spousta atrakcí, spousta možností, spousta her. Takže malý se vyžije, i když má čtyři roky. Celkem ho to tady baví, chodí stánek od stánku. Dívá se a zkouší všechno.”
anketa: “Já jsem si vyzkoušela složit obrázek a ještě jsem si tady vyzkoušela jezdit tady na koloběžce.”
anketa: “Já jsem tady přišel, protože si to chci tady užít. Nejvíce mě baví florbal.”
anketa: “My tady chodíme pravidelně. Byli jsme tady i loni dvakrát a vždy se nám to líbí, protože syn si může vyzkoušet hasičské auto, sanitku a letos tady vidíme poprvé autobus, takže z toho jsme úplně nadšení.”
anketa: “Jezdíme tady s dětmi pravidelně a přijde mi, že je to jedno z nejlepších dopravních hřišť tady v okolí. My jsme často jezdili do Ostravy, ale tam se nám tolik nelíbí. Takže toto dopravní hřiště je fakt super a tato dopravní akce akorát podpoří povědomí o tom hřišti.”

A kde podle odborníků hrozí dětem největší nebezpečí?

Roman Skácel, předseda Komise BESIP: “Já osobně si myslím, že jako chodci se chovat umí. Že se mají rozhlédnout, ten základ znají, ale jakmile sednou na kolo, tak zapomínají, že mají nosit přilbu, jakmile nasednou na kolo, zapomínají, že po přechodu se chodí pěšky a že se přes přechod nejezdí. Pak máme takový ten bum elektrokol, elektrokoloběžek. Zase koloběžka, která je v parametru toho jízdního kola, tak může být jen do rychlosti 25km za hodinu, to je vše, co ty děti podceňují a rodiče je v tom moc nehlídají. A tady asi já vidím ten problém.”

My jsme děti trochu vyzkoušeli.

anketa: Jak se zprávě přechází cesta? “Po levé straně.” Co musíš udělat než vstoupíš na cestu? “Rozhlédnout se.”
anketa: “Než vyjedu na kole, tak si musím dát chrániče, přilbu." A co když pojedeš přes přechod, musíš slézt z kola, nebo ne? “Přes přechod se nemůže jezdit na kole, protože tam chodí chodci.”

Další akce Dne s BESIPEM se tradičně uskuteční i na podzim.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037487/rodiny-si-opet-uzily-na-havirovskem-dopravnim-hristi-den-s-besipem