Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neumíme držet příbor, říká mistr etikety Ladislav Špaček

  • Karviná,

Karvinští si mohli oprášit některé projevy slušnosti a zdvořilosti a to díky pořadu Etiketa ve zkratce Ladislava Špačka, který vystoupil v městském domě kultury.

Etiketa ve zkratce - takový byl název one mane show známého představitele etikety Ladislava Špačka, který přijel do Karviné připomenout zájemcům pravidla kultivovanosti, společenské komunikace, oblékání a stravování. 

"Vymyslel jsem krátký kurz pro širokou veřejnost. Trvá dvě až tři hodiny, jmenuje se Etiketa ve zkratce a probereme úplně všechno. Nebudeme se pouštět do detailů, nebudeme se učit vázat kravatu, učit se držet příbor..ale vlastně jo, to bychom měli, protože to je to nejhorší, co vidím v každé restauraci, myslím si, že MSK a Karvinou nevyjímaje," řekl Ladislav Špaček. 

Kromě toho stačil nastínit zábavnou formou kontaktní situace při představování a konverzaci na ulici, v tramvaji ale i oblékání.

"Dnes už většina mužů ví, jak vypadá oblek, kravata, spousta z nich to nerada, není to moc pohodlné, většina mužů si myslí, že hlavním kritériem pro výběr oblečení je pohodlí. Já bych tady taky radši stál v tričku, ale nemůžu si to dovolit, protože tím dávám najevo úctu k lidem, kteří přišli na moje vystoupení," dodal Špaček.

Ladislav Špaček se s lidmi ochotně fotil a podpesioval se do knih o etiketě, kterých mimochodem vydal téměř třicet.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků