Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomáhající i potřební najdou ADRU v Karviné na jiné adrese

  • Karviná,

Charitativní obchůdek a sociální šatník humanitární organizace ADRA najdou lidé v Karviné na nové adrese. Původní působiště obou služeb v Karviné-Ráji na Pramenech vyměnila tato organizace za dvě nová místa.

Lidé, kteří jsou zvyklí pomáhat a přinášet nepotřebné věci do charitativních obchůdků humanitární organizace ADRA nebo sociálně potřební, kteří přicházejí  pro oblečení a jinou materiální pomoc, najdou zázemí ADRY v Karviné na jiných adresách.

"Pět let jsme měli charitativní obchůdek a sociální šatník na Pramenech, v Karviné-Ráji, nově má charitativní obchůdek klienti na tř, Osvobození 1365, sociální šatník je konci této třídy, na čísle 1728. Tam je pouze sociální šatník," řekla Marcela Holková, vedoucí sociálních šatníků.

V charitativním obchůdku mohou lidé své nepotřebné věci, oblečení, nádobí, hračky, knihy a jiné darovat, mohou ale tady také nakupovat. Tím pomáhají i finančně. V sociálním šatníku jsou věci zdarma, vydávají se ale na doporučení.

"Naši klienti mají doporučení ze sociálky, Červeného kříže nebo Diakonie, tam mají napsáno, že jsou potřební. Na základě toho dostávají pět kusů na osobu a měsíc," upřesnila Holková.

"My to roztřídíme tady, rozloží se to, poskládá do regálů pro všechny" doplnila dobrovolnice Ludmila Madziová.

Charitativní obchůdky jsou v Karviné dva, jeden je tedy nově na tř. Osvobození, poblíž obchodního domu, druhý funguje už delší dobu na nám. Budovatelů. Otevřeno je tady od pondělí do čtvrtku od  9 do 16 hodin, v pátek do 15 hodin. Sociální šatník funguje pouze v pondělky a středy od 10 do 15 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy