Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Putovní výstava herních plánů i deskových her dorazila do Karviné

  • Karviná,

V karvinské regionální knihovně najdou čtenáři, ale i milovníci zábavy putovní výstavu deskových hracích plánů a her. Součástí výstavy jsou i hrací stolky, na kterých si hry mohou lidé zahrát.

V karvinské regionální knihovně, konkrétně v oddělení pro děti a mládež  je v současné době vystavena unikátní sbírka deskových herních plánů a her. Jejím autorem je předseda slovenské matice osvety Bratislava Ján Turinič.

"Knihovna není jen o půjčování knih, je to komunitní centrum, kde se setkávají děti, dospělí a senioři a jsme moc rádi, že jsme mohli poskytnout prostory pro tuto putovní výstavu deskových her," řekla Markéta Kukrechtová, ředitelka knihovny.

Součástí výstavy jsou i hrací stolky, na kterých si hry mohou lidé zahrát.

"Můžou si zahrát Člověče nezlob se, tady to speciální, které je rozšířeno o různá pole, která vás pošlou i zpátky na začátek nebo díky bílého pole se můžete pohybovat jak chcete. Máme tady i šachy, které mají největší úspěch, překvapivě, máme tady Dámy a Turango. Součástí jsou i deskové plány, ty mapují hry od nejstarších dob až po současnost," popsala obsah výstavy Vladěna Turowská.

Hry ač mají stejná pravidla, se liší podle historického vývoje. Ty nejstarší jsou jednodušší, mají méně políček ke hře. Putovní výstavu můžete navštívit do 28. února, pak bude sbírka vystavena v Olomouci.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků