Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtenou pohádku v rámci projektu Celé Česko čte dětem hned zahrálo divadlo

  • Karviná,

V Regionální knihovně v Karviné -Novém městě se uskutečnilo další setkání čtenářů v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Tentokrát projekt podpořil divadelní spolek Kolovrat z Petrovic u Karviné.

Celorepublikový projekt Celé Česko čte dětem dostal v Karviné trochu jiný rozměr, a to díky divadelnímu spolku Kolovrat.

"Divadelní spolek Kolovrat nás navštívil s tím, že nám předvede pohádku O veliké řepě, a my si nejdříve přečteme z knížky Adolfa Dudka "Povídej pohádku" právě pohádku O veliké řepě,"řekla knihovnice Světlana Stoklasová.

Po přečtení známé pohádky přišel na řadu právě divadelní spolek. Kolovrat je to ochotnický divadelní spolek, který byl založen v roce 2011 v Petrovicích u Karviné, v současné době má do 15 členů, dospělých i dětí. Hrají hry pro dospělé i pohádky pro děti.

"Soubor vznikl, vybrali jsme si hru, byla to taková pohádka pro děti i dospělé Třetí sudba. Čerpáme nebo si půjčíme pohádku od karvinského spisovatele Stanislava Filipa, za to mu děkujeme," řekla Renáta Burková, vedoucí spolku.

Další hru chystá Kolovrat pro dospělé. Jmenuje se Sedm žen na krku a premiéru bude mít 29. března v Petrovicích. V pohádce o Veliké řepě si zahrálo několik členů včetně dětí.

"Teď hraji kočičku, je zpětná vazba, že ty děti se smějí a mají z toho radost tak to mě těší," řekla členka souboru  Radomíra Krejčová.

"Je málo mužů v souboru, přidal jsem se, protože jsem byl pozván, baví mě to, rád hraji pro kohokoliv," dodal Petr Osif.

"Většinou jsme dospělí, pomůžou nám děti a uvítáme je, protože je složité hrát pohádky v našem věku, potřebujeme princeznu, roli vnuka, vnučky, je to složitější, letos jsme oslovili nějaké děti, spolek to trochu obohatí a je to jiné i pro ty děti," uzavřela vedoucí.

Další členové i mimopetrovičtí jsou vítáni. Více informací najdete na webových stránkách divadla Kolovrat.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 100 Kč/hod.

Detail

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků