Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konala soutěž MiKaDo Open pro mažoretky. Účast byla rekordní

  • Karviná,

Mažoretková skupina MiKaDo, která v Karviné funguje od roku 2016, uspořádala první letošní soutěž nazvanou MiKaDo Open. Určena byla pro všechny další skupiny z celé republiky i zahraničí. Předvést se děvčata mohla v kategoriích sólo, duo a miniformace.

Mažoretkový sport je u děvčat velmi populární a atraktivní. Svědčí o tom i účast na 4. ročníku nepostupové soutěže nazvané MiKaDo Open. Soutěž pro děvčata zorganizovala jedna ze tří karvinských mažoretkových skupin v tělocvičně Základní školy Mendelova.

"Je to 4. ročník nepostupové mažoretkové soutěže, kde soutěží sóla, dua a miniformace s náčiním baton a pom-pom, to jsou třásně a hůlka," řekl Katka Doležalová, předsedkyně spolku Mažoretky MiKaDo Karviná.

Pro většinu týmů jde o první soutěž sezóny, ve které si mohou vyzkoušet miniformace. Tato zkušenost se jim hodí k vylepšování případných nedostatků do dalších, prestižních soutěží.

"V mažoretkovém sportu je plno povinných prvků, ta pravidla se už blíží sportovní gymnastice," dodala Doležalová.

Členkám pořádající mažoretkové skupiny MiKaDo se na domácí soutěži dařilo, s předvednými výkony byla děvčata spokojena. Porota jejich výkony ohodnotila vysoko.

"Já jsem spokojená s výkonem, někdy se to samozřejmě může povést líp, ale my jsme dobrý kolektiv a to taky pomáhá při tom výkonu," řekla Aneta Kovaříková, soutěžící ze skupiny mažoretky MiKaDo Karviná.

 I když porota nakonec vybrala z každé soutěžní kategorie tři nejlepší, domů si upomínkové ceny odvezli všichni. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy