Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj dovolí otcům vidět novorozence už dvě hodiny po porodu

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji umožní otcům vidět své narozené dítě už dvě hodiny po porodu a to za splněných přísných preventivních opatření proti případnému zavlečení koronaviru. Na prvním místě je totiž stále ochrana a bezpečí zdravotníků.

Příchod dítěte na svět je nezapomenutelným zážitkem a bylo obvyklé, že  u jeho příchodu na svět nechyběl otec. Nové mimořádné opatření vlády přítomnost otců u porodu zakazuje.

"Naše nemocnice, stejně jako všechny ostatní v okolí, je pod obrovským tlakem budoucích maminek a tatínků, kteří nás bombardují s přítomností otce po porodu," vysvětlila  Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj.

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj proto přijala závazné stanovisko a rozhodla, že otcové, pokud na tom budou vysloveně trvat, mohou být přítomni dvě hodiny po porodu v rámci takzvaného bondingu, v případě splnění přísných hygienicko-epidemiologických podmínek.

"Tatínka otestujeme, převleče se do operačního pláště, rukavic, brýlí, roušky, operační čepice, návleků na obuv a kalhoty a následně takto vybaven je připuštěn k matce a dítěti," vysvětlila mluvčí.

Na prvním místě je stále ochrana zdravotnického personálu, který je klíčový pro udržení chodu porodnice a novorozeneckého oddělení.  Samotný porod sestřičky dokumentují, pořizují videa i fotografie. Personál je také pro budoucí rodičky oporou.

"Se pokusíme splnit vše, co jim u jejich porodu připadá důležité a taky uděláme vše proto, aby se cítily tak, že v tom nejsou samy," ujistila budoucí maminky Pavla Kovalčíková, vrchní sestra Gynekologicko-porodnické oddělení NsP Karviná.

Tatínkové mohou být přítomni dvě hodiny po porodu svého dítěte už od úterý 7. dubna. Více informací najdete na stránkách nemocnice.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků