Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj dovolí otcům vidět novorozence už dvě hodiny po porodu

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji umožní otcům vidět své narozené dítě už dvě hodiny po porodu a to za splněných přísných preventivních opatření proti případnému zavlečení koronaviru. Na prvním místě je totiž stále ochrana a bezpečí zdravotníků.

Příchod dítěte na svět je nezapomenutelným zážitkem a bylo obvyklé, že  u jeho příchodu na svět nechyběl otec. Nové mimořádné opatření vlády přítomnost otců u porodu zakazuje.

"Naše nemocnice, stejně jako všechny ostatní v okolí, je pod obrovským tlakem budoucích maminek a tatínků, kteří nás bombardují s přítomností otce po porodu," vysvětlila  Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj.

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj proto přijala závazné stanovisko a rozhodla, že otcové, pokud na tom budou vysloveně trvat, mohou být přítomni dvě hodiny po porodu v rámci takzvaného bondingu, v případě splnění přísných hygienicko-epidemiologických podmínek.

"Tatínka otestujeme, převleče se do operačního pláště, rukavic, brýlí, roušky, operační čepice, návleků na obuv a kalhoty a následně takto vybaven je připuštěn k matce a dítěti," vysvětlila mluvčí.

Na prvním místě je stále ochrana zdravotnického personálu, který je klíčový pro udržení chodu porodnice a novorozeneckého oddělení.  Samotný porod sestřičky dokumentují, pořizují videa i fotografie. Personál je také pro budoucí rodičky oporou.

"Se pokusíme splnit vše, co jim u jejich porodu připadá důležité a taky uděláme vše proto, aby se cítily tak, že v tom nejsou samy," ujistila budoucí maminky Pavla Kovalčíková, vrchní sestra Gynekologicko-porodnické oddělení NsP Karviná.

Tatínkové mohou být přítomni dvě hodiny po porodu svého dítěte už od úterý 7. dubna. Více informací najdete na stránkách nemocnice.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků