Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstíčko v Karviné-Hranicích oživuje nová zeleň, přibyly tady květináče s borovicemi

  • Karviná,

Náměstí v Karviné-Hranicích, které prošlo v nedávné době rekonstrukcí, bylo zkrášleno několika výraznými solitérními prvky v podobě borovic vsazených do obrovských dřevěných květináčů. U jejich instalace jsme nechyběli s kamerou.

Na náměstí v Karviné-Hranicích přivezli zahradníci  ve středu dopoledne čtyři velké dřevěné květináče s těmito krásnými borovicemi. 

 “Náměstí prošlo nedávno rekonstrukcí a občané si tady přáli více zeleně. Proto jsme loni na podzim tady vysadili několik mladých stromů. Nyní jsme to tady zkrášlili čtyřmi borovicemi, které tady budou umístěny celoročně přímo v těchto mobilních květináčích,” vysvětlila vedoucí Odboru komunálních služeb MMK Jana Maierová. 

Stromy v květináčích jsou každým rokem upravovány a zastřihovány.

 “Je to unikát, takové stromy se umísťují spíše na soukromé nebo zámecké zahrady, ale chtěli jsme, aby obyvatelé této části města měli něco exkluzivního. Jedná se konkrétně o borovici černou (Pinus nigra), její stáří je kolem 25 let. Každoročně je zaštipována, proto má strom tak kompaktní tvary,” řekl městský zahradník Tomáš Trampler. 

V rámci úprav a zkrášlení náměstí bude ještě letos na jaře skácena uschlá bříza, místo ní bude vysazen habr.

 Jeden květináč váží tři tuny a nebude snadné ho odcizit, přesto jsou stromy pod dohledem kamerového systému. Pokud by občané byly svědky jejich ničení, ať neprodleně volají městskou policii.
Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Tomasz Palka
Český Těšín
od 26 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků