Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstíčko v Karviné-Hranicích oživuje nová zeleň, přibyly tady květináče s borovicemi

  • Karviná,

Náměstí v Karviné-Hranicích, které prošlo v nedávné době rekonstrukcí, bylo zkrášleno několika výraznými solitérními prvky v podobě borovic vsazených do obrovských dřevěných květináčů. U jejich instalace jsme nechyběli s kamerou.

Na náměstí v Karviné-Hranicích přivezli zahradníci  ve středu dopoledne čtyři velké dřevěné květináče s těmito krásnými borovicemi. 

 “Náměstí prošlo nedávno rekonstrukcí a občané si tady přáli více zeleně. Proto jsme loni na podzim tady vysadili několik mladých stromů. Nyní jsme to tady zkrášlili čtyřmi borovicemi, které tady budou umístěny celoročně přímo v těchto mobilních květináčích,” vysvětlila vedoucí Odboru komunálních služeb MMK Jana Maierová. 

Stromy v květináčích jsou každým rokem upravovány a zastřihovány.

 “Je to unikát, takové stromy se umísťují spíše na soukromé nebo zámecké zahrady, ale chtěli jsme, aby obyvatelé této části města měli něco exkluzivního. Jedná se konkrétně o borovici černou (Pinus nigra), její stáří je kolem 25 let. Každoročně je zaštipována, proto má strom tak kompaktní tvary,” řekl městský zahradník Tomáš Trampler. 

V rámci úprav a zkrášlení náměstí bude ještě letos na jaře skácena uschlá bříza, místo ní bude vysazen habr.

 Jeden květináč váží tři tuny a nebude snadné ho odcizit, přesto jsou stromy pod dohledem kamerového systému. Pokud by občané byly svědky jejich ničení, ať neprodleně volají městskou policii.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail