Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští policisté řešili o velikonočních svátcích desítky přestupků

  • Karviná,

Policisté a strážníci se každodenně setkávají s lidmi, kteří nedodržují nařízení vlády. Za absenci roušek nebo shlukování padají i vysoké pokuty. Jen za období velikonočních svátků oznamovali policisté správnímu orgánu přes osm desítek přestupků.

Nařízení vlády i přes postupné rozvolňování stále přikazuje povinnost nosit na veřejnosti  roušku a dodržovat odstupy 2 metry mezi lidmi. Tato základní pravidla v době pandemie jsou ale často brána na lehkou váhu a od domluv přecházejí muži zákona i k pokutování a oznamovnání přestupků správnímu orgánu. Nárust zaznamenali zejména policisté v celém kraji o velikonočních svátcích.

"Některé zjištěné přestupky  řešili policisté domluvou a od pátku do neděle jsme oznámili správnímu orgánu přes osm desítek přestupků, v pondělí se jednalo o tři desítky oznámených věcí," řekla Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK.

Jen v Karviné rozdali strážníci pokuty za porušování nařízení vlády  za několik desítek tisíc korun.

"Máme zpokutovaných asi za 60 tisíc neuposlechnutí výzvy úřední osoby, to bylo zpočátku, pak už si lidé dali říct, máme k dnešnímu dni na 66 oznámení fyzických osob z toho jedna právnická právě za nedodržování usnesení vlády a mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví," řekl Petr Bičej, ředitel MP Karviná.

Zejména o svátečním víkendu se i tady situace poměrně zhoršila.

"Řešíme zejména hloučky mladých lidí, ti se samozřejmě potřebují setkávat a neuvědomují si, že jsou více než dva, nedodržují rozestupy, to je nejzásadnější problém. Problém je u lidí, kteří se opíjejí na veřejnosti, nenosí roušky, ti pak končí na záchytce. Máme i případ konzumace piva na restaurační zahrádce, kde i personál měl pivo roznášet, což samozřejmě oznámíme KHS," dodal Bičej.

Strážníci apeluje na občany, aby opatření dodržovali.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků