Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné zasedali, projednávali březnový i dubnový program najednou

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnila dvě zasedání zastupitelstva města současně. Zastupitelé projednávali březnový program, který byl odložený kvůli vládním opatřením v nouzovém stavu a aktuální dubnový program. Jednání probíhalo za přísných bezpečnostních hygienicko-epidemiologických opatření.

V Karviné se konalo 11. a 12. zasedání zastupitelstva města současně, výjimečně v Obecním domě Družba.

Termín 11. zasedání byl v březnu zrušen vzhledem k nařízení vlády týkající se nouzového stavu. Po rozvolnění opatření se uskutečnilo současně s dubnovým, 12. zasedáním v souladu se stále platným nařízením vlády. Každý zastupitel měl své oddělené místo, hlasovalo se ručně. Veřejnost měla možnost sledovat jednání v předsálí z obrazovek. Jedním z bodů programu bylo schválení nových lokalit k výstavbě rodinných domků.

"My jsme vyčlenili dvě lokality, které jsou určené k zástavbě rodinných domů, budeme se snažit k těmto lokalitám přivést infrastrukturu a budeme tyto lokality nabízet veřejnosti k výstavbě rodinných domů," řekl  Jan Wolf, primátor Karviné.

Jedna lokalita se nachází v Karviné-Ráji,  mezi ulicí Bažantnice a Na Stráni. Druhá lokalita bude v Karviné.-Hranicích Nad Vagónkou.

"Jsou to městské pozemky, jsou určeny k zástavbě rodinných domů. Máme připravenou lokalitu nad Pískovnou, je větší a trochu složitější, ale budeme se snažit i tam do budoucna něco vytvořit," dodal.

Poptávka po pozemcích v Karviné je, cena současných pozemků je ale vysoká. Lidé proto nakupují pozemky a staví domy v sousedních obcích.

"I tímto se budeme snažit, aby ta cena se snížila a možná by někteří lidé, Karviňáci, kteří uvažují o koupi pozemku v sousedních obcích, tak si domek postaví v Karviné a budou žít v Karviné," uzavřel primátor.

Zastupitelé se zabývali i dalšími tématy, například schvalováním dotací pro sport, kulturu a sociální oblast nebo podporou podnikatelů v této nelehké době. těmto tématům se budeme věnovat zvlášť.

Nahlásit chybu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail