Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konečně! Otevření předzahrádek lidé i provozovatelé přivítali

  • Karviná,

V další vlně rozvolňování začaly opět fungovat i venkovní předzahrádky. Možnost posedět si a občerstvit se venku přivítali lidé i sami provozovatelé. Natáčeli jsme v Karviné, kde odpustili nájmy za užívání veřejných prostor provozovatelům až do konce roku

Otevření předzahrádek se stalo důležitým krokem pro všechny provozovatele restaurací, barů nebo hospod, kteří tak mohou vyměnit výdejní okénko za obsluhu hostů venku při posezení.

"Jsme rádi, že už vláda povolila otevření aspoň tech předzahrádek venkovních, už to bylo strašně dlouho," řekl  Tomáš Fendek, provozovatel.

Provoz předzahrádek se musí stále řídit opatřeními, která vláda v rámci rozvolnění vydala.

"Rozmístění musí být 1,5 metru od sebe, když otevřeme, musíme dezinfikovat a po každém hostu, který odejde, musíme znovu dezinfikovat," dodal Fendek.

"Je to super, že si člověk může sednout na pivko, na zahrádku, při tomto počasí." "To víte že jsme rádi, že člověk si může venku sednout na chviličku," shodli se hosté.

V Karviné jsou si vědomi těžké situace v pohostinství, restauratérům odpustí nájem za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky.

"V rámci toho, co se dělo, COVID-19 opatření a pomoci jsme přistoupili k tomu, že bude odpuštěn poplatek za předzahrádky až do konce tohoto roku," řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk.

"Za to jsme vděčni, ještě bych chtěl za to jednou poděkovat městu, že nám v tomhle vyšli vstříc, že nám odpustili nájem, to nám hodně pomohlo," uzavřel Fendek.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků