Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci zpátky v lavicích, připravují se na přijímačky. Většina tuto možnost uvítala

  • Karviná,

Deváťáci se mohli vrátit do škol kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Výuka má podobu konzultačních hodin a účast na nich je dobrovolná. Učitelé museli zájemce rozdělit do skupin po patnácti, aby se navzájem nepotkávali.

11.května se otevřely školy pro žáky a studenty posledních ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol pro účely přípravy na maturitní a závěrečné zkoušky a také pro deváťáky kvůli přípravě na přijímací řízení. Jejich účast je dobrovolná.

Na jedné z největších karvinských škol, na ZŠ Dělnická, využilo možnost účastnit se konzultačních hodin až 80 procent všech deváťáků.

"Vzniklo tím pádem pět skupin, které se nesmí potkávat při vstupu do školy, výstupu ze školy, během výuky, přestávky ani během školního stravování," řekl Petr Juras, ředitel ZŠ a MŠ Dělnická.

"Děti chodí do školy na 2x 60 minut, kdy máme češtinu, potom se to střídá s matematikou. V češtině jedeme přijímačkové testy. Kde vznikne nějaký problém, tam se zastavíme, rozebereme, ať mají tu konzultaci, co jim nejde, ať si vysvětlíme. V té online výuce se to taky dalo, ale ten osobní kontakt je o něco lepší," upřesnila učitelka Stanislava Bandorová.

Přijímačky na střední školy se uskuteční 8 a 9 června.

"Jsme rádi, že žáci využili této možnosti, protože tato konzultace dá o hodně víc než výuka na dálku." dodal ředitel.

Od 25. května by měli nastoupit do škol žáci prvního stupně. Podle zjištění není ale o tuto možnost takový zájem, třeba v této škole využije této možnosti jen zhruba 20 procent žáků. Stále je ale prioritní distanční výuka nebo-li výuka na dálku.Samozřejmostí je dodržování hygienicko -epidemiologických opatření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy