Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura se plánuje jen na týden dopředu, vládní podmínky se stále mění

  • Karviná,

Kultura mezi domy ve vnitroblocích na sídlišti byla jednou z prvních akcí, které městský dům kultury v rámci rozvolnění opatření vlády zorganizoval. Období pandemie a zákazu bylo pro všechny pracovníky velmi náročné, více už v následující reportáži prozradí ředitelka městského domu kultury Olga Humplíková.

Zastavení kulturního života v Karviné postavilo zaměstnance městského domu kultury do zcela nečekaného úkolu, všechny předem naplánované akce pro veřejnost, divadelní představení, přednášky, kurzy nebo promítání filmů, museli zrušit a postupně přeplánovat.

"Nastal maraton telefonátů, emailů s agenturami, s umělci, řešení náhradním termínu, například Dny Karviné se neuskuteční," řekla Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná.

Dobrá zpráva je, že většinu vystupujících uvidí veřejnost v příštím roce. Spoustu času zabralo i vyřizování vrácení peněz za zakoupené kurzovné a vstupné na představení a akce, které neproběhly.

"Vraceli jsme vstupné části lidí na pokladnách, ale celou dobu fungovalo i vracení pokud si lidé kupovali online, ale musím říct, že většina našich návštěvníků se těší na náhradní termíny," dodala ředitelka.

Zakoupené vstupenky lze vrátit nejpozději týden před konáním představení. Pokladny už fungují, v kině je otevřena vždy hodinu před představením, v městkem domě kultury ve všední dny od 7 do 18 hodin, v sobotu pak do 12. hodin.Kino Centrum zahájilo projekce 18. května, podporu diváků ale mělo i v době jeho uzavření. a to díky projektu vasekino.cz

V malém sále MěDK se prozatím promítat nebude, jedním z důvodů je rekonstrukce, která v červnu začne, naopak v letním kině se začne s projekcí dříve. Užavření objektu využil městský dm kultury kromě přípravy rekonstukce malého sálu i k instalaci nového šatního pultu u obřadní síně.

Nové divadelní předplatné a kurzy MěDK Karviná po prázdninách nebude spouštět, prioritně se uskuteční zrušená představení v náhradních termínech. Pomalu se znovu rozbíhají i kurzy i zájmové útvary, opět v rámci platných podmínek vlády.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy