Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé tří vnitrobloků v Karviné sledovali z oken vystoupení Cirkusu trochu jinak

  • Karviná,

Obyvatelé tří vnitrobloků v Karviné-Ráji zažili jedno velmi nevšední odpoledne. Přímo na hřišti mezi domy pro ně připravila artistická společnost Cirkus trochu jinak kulturní zážitek. Vystoupení sledovali lidé z oken a balkónů svých bytů.

Kultura přišla v době vládního omezení za lidmi. A to doslova. Z oken a balkónů mohli lidé ze sídliště v Karviné-Ráji sledovat akrobaty Cirkusu trochu jinak, kteří jim přišli zpříjemnit odpoledne.

"Máme první výjezdní den po dvouměsíční pauze, máme připravenou krátkou etudu akrobatických vystoupení, provazochodectví, párové akrobacie a je to v rámci projektu Kulturu nezastavíš. My v tuto chvíli tady nejsme, aby kolem nás stály stovky lidí, ale abychom oprášili po dlouhé době svoje dovednosti a samozřejmě abychom trochu přispěli ke kulturnímu dění, které je tak dlouho zastavené," vysvětlil Václav Pokorný, principál artistická společnost Cirkus trochu jinak.

Lidé tak mohli z pohodlí svých domovů vidět úryvky z několika představení

anketa, obyvatel Karviné: "Je vidět, že ti umělci umí jít mezi lidi." "Přijeli k nám do Karviné a baví cirkusem v krásném odpoledni svým uměním, to je výborný nápad, lidé se baví," dodal Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné

Pro akrobaty bylo vystoupení na hřištích mezi obytnými domy životní premiérou

"Tady mezi domy to byla premiéra, jsem rád, jsem nadšený," řekl David Pargač, člen Cirkusu trochu jinak a jeho kolega Jindřich Kopidol dodal: "pro nás je krásný pocit, jen to vystoupení."

Umělci přijeli do Karviné na základě spolupráce s karvinským městským domem kultury, který zajistil propagaci akce - vytiskl a rozdal 400 letáčků v těchto vnitroblocích.

Tento nápad přijali lidé s nadšením a určitě se cirkusového představení dočkají i lidé z jiných lokalit a potažmo měst v celém MSK.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy