Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřbitovy v Karviné mají nová kolumbária, město ještě vylepšilo rozptylovou loučku

  • Karviná,

Nová kolumbária přibyla letos na dvou karvinských hřbitovech. Lidé o ně mají zájem, stejně tak, jako o rozptylovou loučku, kterou město vylepšilo. V běhu jsou i další úpravy prostranství hřbitova, které Karviná realizuje každoročně.

Karviná se každoročně soustřeďuje na činnosti, které na hřbitovech vylepšují prostředí tak, aby bylo důstojné pro pozůstalé, kteří sem chodí navštěvovat své zesnulé blízké. Nejinak je tomu i letos.

"V současné době jsme nově tady upravili rozptylovou loučku, připravujeme opravy laviček, vstupu do budovy centrálního hřbitova. U vstupu a podél celého obvodu této budovy jsou dřevěné architektonické prvky, kde nám je poznamenal zub času poznamenal. Chtěli jsme, aby to vypadlo opravdu pěkně.  Je to možná trochu složitější, když jsou obřady, ale věřím, že i to omezení ukáže časem ten výsledek a ten vstup bude opravdu pěkný," řekla vedoucí Odboru majetkového MMK Helena Bogoczová.

Rozptylová loučka je lidmi hojně využívaná. Stejně tak, jako kolumbária, která přibyla nejen na centrálním hřbitově, ale i v Urnovém háji.

"Jsou to vlastně schránky na urny s popelem. Byla letos opětovně vystavěna, protože o tuto službu je velký zájem. Tím, že byla vystavěna nová kolumbária, jsou v současné době schránky volné.

Tady na centrálním hřbitově bylo pořízeno 60 nových schránek, 57 je ještě volných, každá je na dvě urny.

"Další kolumbária máme na Karviné-7, tam mám i oboustranná kolumbária,. do kterých mohou lidé umístit až čtyři urny najednou, zde je volná kapacita ještě 11 schránek," dodala Salamonová.

Do konce května budou na starších kolumbáriích prováděny opravy a nátěry, na horních částech je proto omezena výzdoba. Práce na hřbitovech by měli skončit 30. června, pak se začnou plánovat další úpravy na příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy