Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské házenkáře bude nově trénovat Michal Brůna

  • Karviná,

Karvinské extraligové házenkáře bude od července trénovat jeden z nejzkušenějších hráčů Michal Brůna. Dosavadní trenér Marek Michalisko plně převezme funkci generálního manažera klubu.

Zhruba v polovině května se dosavadní prezident HCB Karviná Roman Mucha rozhodl ukončit své působení v klubu a nastaly změny. Dosavadní trenér Marek Michalisko převzal funkci generálního manažera klubu.

Marek Michalisko, bývalý trenér: "Od nové sezony plně přecházím do funkce manažera klubu, kterou jsem vykonával poslední tři roky, ale věnoval jsem se více tomu trénování . Já se na to hodně těším, pracuji pořád, i přes koronavirus, bylo potřeba se domlouvat s partnery, s městem, já jsem spokojen a vím, že tým je velmi dobrých rukou."

Trenérem byl Marek Michalisko 17 let. Kdysi trénoval i při zaměstnání, začínal u nejmenších házenkářů.

Marek Michalisko, bývalý trenér: Cítím, že mám toho dost a potřebuji si na chvilku odpočinout, nevím na jak dlouho, možná na furt."

Funkci hlavního trenéra předal jednomu z nejzkušenějších hráčů klubu Michalu Brůnovi. Měl by ale stále být součástí mužstva jako hráč.

Michal Brůna, nový trenér: "Je to nová životní výzva, mančaft bych měl převzít od 1. července, teď jen dotrénováváme, bude měsíc volno. V praxi to bude vypadat tak, že měl bych být hrajícím trenérem, v případě zranění nebo nějakých komplikací bych mohl ještě nastoupit, ale myslím si, že to bude málo.  Já jsme v této pozici už byl v Německu a Polsku, je to složité kontrolovat celou plochu a ještě se soustředit na svůj výkon, takže chtěl bych hrát co nejmíň."

V trenérské činnosti vidí i možnost předávat své zkušenosti mladým hráčům. Rád by více propojil jednotlivé kategorie.

Michal Brůna, nový trenér:  "Náš prvotní cíl v klubu je zaměřit se na mládež, propojit jednotlivé kategorie, aby na sebe navazovaly, trenéři více spolupracovali a chceme ty kategorie brát komplexněji."

Prvních zápasů se fanoušci dočkají v září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy