Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná chystá dvě lokality pro výstavbu rodinných domů, přípravy potrvají rok

  • Karviná,

Karviná se brzy rozroste o nové rodinné domy. Město vytipovalo dvě vhodné lokality, které jsou vhodné k rozparcelování. Zároveň do těchto lokalit přivede inženýrské sítě a vybuduje komunikace a nové osvětlení.

Obyvatelé Karviné budou mít už brzy možnost postavit si rodinný dům v dalších lokalitách, které zastupitelé vybrali a schválili jako vhodné k výstavbě nových domů.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme v zastupitelstvu v současné době schválili dvě lokality pro výstavbu rodinných domů, jedna je na ulici Bažantnice, druhá je Nad Vagónkou. Tím schválením záměru začíná proces příprav, musíme vybrat projektanta, který bude připravovat tu samotnou výstavbu, tzn. inženýrské sítě, komunikace, rozparcelování pozemků. V lokalitě Nad Vagónkou by mělo vzniknout 15-16 rodinných domů."Druhá lokalita pro výstavbu rodinných domů se nachází v Karviné-Ráji mezi ulicí Na Stráni a Bažantnice.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Je to v souladu s územním plánem, je to pozemek, který je ve vlastnictví města. V okolí města je spousta hektarů rekultivovaných ploch, které se nedají zatím využít pro výstavbu a museli jsme se soustředit na intravilán a hledat možné rezervy u nás."

Tato lokalita nabídne možnost vzniku 30 až 40 parcel. Hlavním důvodem pro výstavbu rodinných domů je zvýšený zájem lidí o tento typ bydlení.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ten zájem jsme vycítili už v době, kdy to prošlo zastupitelstvem. Dostali jsme mnoho dotazů týkající se prodeje pozemků. My připravíme na září podmínky prodeje, pak bychom mohli začít s jednotlivými zájemci o tom jednat. Chceme vymyslet systém takový, aby to nešlo přes developery, ale aby to bylo prodáno koncovým uživatelům, kteří si tady opravdu chtějí postavit domek a chtějí v Karviné žít."

Tím, že se tyto dvě lokality otevírají, nastane jedna změna v rámci dotačních podpor. O dotaci ve výši 150 tisíc korun na vybudování inženýrských sítí v těchto lokalitách už nebude možné žádat, parcela už bude se sítěmi a komunikacemi připravena.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy