Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid-19 zhatil basketbalistům TJ Sokol Karviná naději poprat se o postup do 1. ligy

  • Karviná,

Letošní basketbalová sezona byla kvůli pandemii předčasně ukončena a karvinským basketbalistům se uzavřela cesta v boji o postup do 1. ligy. V současné době jsou hráči zpátky na hřišti a připravují se na příští sezonu, kdy se pokusí navázat na dosažené úspěchy.

Všechny kategorie basketbalového oddílu TJ Sokol Karviná se vrátili zpátky po rozvolnění opatření vlády zpátky na hřiště. Zatímco děti a mládež od kategorie U12 až U19 využívají tělocvičnu a hřiště Základní školy Majakovského, muži trénují v tělocvičně Základní školy Družba.

Roman Hamrus, starosta TJ Baník Karviná, manažer klubu: “Nás velice mrzí, že letošní sezóna z důvodu epidemiologických byla ukončena. Postoupili jsme do play off z velice dobré pozice a patřili jsme k širšímu okruhu kandidátů na případný postup do první ligy, epidemie to vyřešila za nás, takže play of se nehrálo."
Lubomír Oswald, kapitán týmu mužů 2. ligy TJ Sokol Karviná: "Nás to mrzelo hodně, protože jsme to měli rozehrané solidně, věřili jsme si na postup play off, ale COVID rozhodl."

Zhruba od 11. března do 20. května se basketbalisté neviděli, tréninky probíhaly individuálně, scházet se začali hráči dobrovolně po rozvolnění opatření.

Roman Hamrus, starosta TJ Baník Karviná, manažer klubu: “První dva tréninky byly znát, to je bez diskuze, protože dva a půl měsíce je dlouhá doba, ale protože kluci mají opravdu velkou chuť do hry a na budoucí sezonu se těší, tak ta situace se výrazně zlepšila. Předpokládáme, že budeme trénovat zhruba do poloviny června a pak v některých blocích budeme dále trénovat v červenci a v srpnu bude klasická přípravná fáze, soustředění a přátelská utkání těsně před sezonou."
Lubomír Oswald, kapitán týmu mužů 2. ligy TJ Sokol Karviná: "Máme ambice na příští rok, nevím jaké, uvidíme, budeme makat, abychom se posunuli někam dál zase."

Pauza v pandemii měla i svá pozitiva, zranění některých hráčů, která se objevila uprostřed sezony, se podařilo úplně vyléčit, sestava je díky tomu kompletní.

Roman Hamrus, starosta TJ Baník Karviná, manažer klubu: "Předpokládám, že náš tým bude natolik silný, že by v příští sezoně se mohl pokusit minimálně vyrovnat výsledky z posledních dvou sezon, čili nejméně postup do play off a následně semifinále play off a chtěli bychom i zamíchat kartami v případném boji o kvalifikaci na 1. ligu, to uvidíme."

Tým ligových hráčů basketbalu TJ Sokol Karviná tvoří z velké většiny odchovanci, zhruba 30 procent hráčů jsou kmenoví basketbalisté z Ostravy.
Momentálně se hráči scházejí na trénincích dvakrát týdně, v průběhu léta se intenzita zvýší na tři tréninky a dvě přátelská utkání týdně většinou s týmy, které hrají první ligu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy