Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koronavirus zkomplikoval život na Karvinsku horníkům, maturantům i zdravotníkům

  • Karviná,

Nejen horníkům komplikuje koronavirus život lidem na Karvinsku. Kromě nakažených zdravotních sester v rájecké a bohumínské nemocnici musely být nově v Karviné přerušeny i maturitní zkoušky na Střední škole ochrany osob a majetku. Jeden z maturantů je pozitivní na COVID-19.

Zákeřná nákaza, jejíž ohnisko se objevilo na dole Darkov způsobila komplikace i maturantům na Střední škole ochrany osob a majetku v Karviné. Didaktické testy ještě minulý týden všichni zvládli, od pondělí je ale vše jinak. Jeden z maturantů byl pozitivně testován na COVID-19, vedení školy o tom informovala Krajská hygienická stanice.

Slavka Krystová Florková, ředitelka Střední školy ochrany osob a majetku: "Jsme museli všechny žáky uvést do karantény a maturitní zkoušku posunout. Maturitní zkouška musí proběhnout zhruba do poloviny července."

V případě, že by to nebylo možné, posunuly by se maturity až na podzim. Maturity nemůže dokončit 23 studentů. V karanténě je kvůli nakaženému spolužákovi i Tomáš Velčovský.

Tomáš Velčovský, maturant: "Mé pocity jsou špatné, jsem smutný a zkoušený, protože člověk už to chtěl mít za sebou. Mám i spolužačku, která nemůže kvůli tomu splnit testy na vysoké škole."Během nedělního a pondělního testování 92 zaměstnanců rájecké nemocnice bylo také potvrzeno sedmi pozitivních zdravotních sester.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Včerejší výsledky jsou u všech zaměstnanců z Karviné a Orlové negativní. Nemocnice v Karviné a Orlové běží ve standardním režimu, jediné opatření, ke kterému jsme přistoupili i z personálních důvodů je, že jsem stáhli dvě chirurgické na jednu, abychom mohli pokračovat v akutní péči o chirurgické pacienty , ostatní oddělení jedou bez problémů dál."

Koronavir zasáhl i Městskou nemocnici v Bohumíně, která uzavírá na dva týdny internu. Dvěma jejím lékařům a jedné sestře totiž vyšel v pondělí test na koronavirus. S největší pravděpodobností se nakazili od nově hospitalizovaného pacienta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy