Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském kostele se uskuteční výjimečný koncert, k varhanům se rozezní i zvony

  • Karviná,

Městský dům kultury v Karviné připravil pro příznivce vážné hudby tradiční varhanní koncerty. Letos mimořádně se posluchači mohou těšit i na ojedinělý zážitek v podobě programu Karvinské zvony a varhany, který sérii koncertů odstartuje.

Varhanní zářijové koncerty patří k oblíbeným a vyhledávaným akcím příznivců vážné hudby. Konají se v kostele Povýšení svatého kříže a letos se tento královský nástroj rozezní v sérii čtyř varhanních koncertů už pošestnácté. A nejen to. Ještě na konci srpna se uskuteční jeden mimořádný předkoncert. Na tomto mimořádném koncertě zazní nejen karvinské varhany, ale v rámci dvou skladech se rozezní i zvony ve věži.

Tomáš Hejda, kampanolog, technik Farnosti Karviná: “V karvinském kostele máme čtyři zvony, jsou z roku 2012. Největší zvon, sv. Benedikt váží 1672 kg a je to největší zvon tady.”
Marta Wierzgoń, dramaturgyně festivalu varhanní hudby: “Vně toho koncertu si posluchači budou moct vyslechnout komentovaný výklad, jak jsou varhany postaveny, z čeho se skládá jejich vnitřek.”
Tomáš Hejda, kampanolog, technik Farnosti Karviná: “Bude moci i ten posluchač přijít a fyzicky se podívat na píšťaly varhan a také si na ně sáhnout.”

Předkoncert Karvinské zvony a varhany se tedy uskuteční v neděli 30. srpna v 16 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy