Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná pomáhá lidem správně třídit odpad pomocí osvětových videí

  • Karviná,

Město Karviná zveřejnilo ve spolupráci s místními technickými službami instruktážní video ke třídění bioodpadu. Video obsahuje názornou ukázku správného i nesprávného třídění a lidé se také dozví, kam takto vytříděný bioodpad putuje.

Karviná také pro občany města připravila ve spolupráci s technickými službami názorné instruktážní videa ke třídění odpadu. Na webu města i na webu televize Polar najdete videa ke třídění papíru a plastu, nově přibylo video právě ke třídění bioodpadu.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Toto video je spuštěno, zasílalo se do škol na území města."
Michal Bartečko, vedoucí provozovny Odpady TS Karviná: "Osvětové video ke třídění bioodpadu jsme natočili proto, abychom lidem ukázali nejčastější chyby při třídění a kam putuje, co se z něj vyrábí a výsledky za poslední čtyři roky. Nejčastější chybou je umísťování nadměrných stromků do nádob. Stromky nebo okrasné traviny by měly být v nádobách naštěpkované nebo nařezané na menší kousky. Rozměrnější stromky zabraňují svozu, hůře se s nimi manipuluje a vozidlo to nevysype. Dále se setkáváme s tím, že nám občané dávají do nádob hlínu, která tam nepatří, protože je těžká a ty nádoby při svozu praskají."Město Karviná patří mezi první města v kraji, která začala systematicky třídit bioodpad už v roce 2006.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “ Byli jsme takoví průkopníci ve třídění v kraji, už třídíme s celoročním svozem."


Jen za loňský rok svezli pracovníci technických služeb 1800 tun bioodpadu. Tonáž se každoročně daří zvyšovat díky osvětě a kampaním města.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Například v roce 2019 a v roce 2020 jsme vydali 600 kusů kompostérů, vydali jsem biokošíky do domácností. Na sídlištích máme necelých 70 velkých nádob a 6000 nádob máme u rodinných domů. Veškeré tyto kampaně a osvěty mají svůj účel, v roce 2019 jsme dostali ocenění Skokan roku, což nás potěšilo. V letošním roce chystáme kampaň, která proběhne ve dvou obchodních centrech, Bude zaměřená nejen třídění bioodpadu, ale na další využitelné složky odpadu, jako je papír, plasty, sklo, kovy, textil, atd."Kampaň ke třídění odpadů bude v karvinských obchodních domech bude probíhat od 14. září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy