Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné běží další kampaň ke třídění odpadu, připravena je v obchodních centrech

  • Karviná,

V první reportáži vás seznámíme s kampaní města ke třídění odpadů, která probíhá v obchodních centrech. I když statisticky obyvatelé města vytřídí rok od roku více odpadu, stále je co zlepšovat.

Karviná organizuje pro obyvatele města každým rokem osvětové kampaně ke třídění odpadu. Letos se koná ve dvou obchodních centrech na území města.

Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné:  “My se každoročně snažíme každoročně připravit nějakou kampaň, abychom naučili lidi třídit, nejinak je tomu v letošním roce, opět Odbor komunálních služeb MMK zajímavou akci a my vidíme ty výsledky velmi dobře, protože se účastníme různých soutěží, kde jsme úspěšní, navíc to vidíme na těch počtech setříděného odpadu. Lidé se to učí, ale budeme rádi, když toho bude mnohem více.” 
Milan Anděl, ředitel společnosti MamiArt:  "My jsme připravili pro statutární město Karviná tuto expozici, která lidem ukazuje zodpovědnou domácnost, zodpovědnou k přírodě. Určitě se lidé mohou dozvědět více o bezobalovém nakupování, mít svou dózu, znovupoužitelný kelímek, protože i to je důležité předcházet vzniku odpadu."

Lidé se také dozví, jak obal využít, takzvanou abcyklací.

anketa, návštěvníci obchodního centra: "Třídím a jelikož jsem dostala takovou krásnou nádobu, budu třídit i bioodpad." "Dozvěděla jsem se, budu třídit daleko více."Milan Anděl, ředitel společnosti MamiArt: "Bych chtěl zdůraznit, že Karviňáci se za poslední roky hodně zlepšili."

Lidé se nejen nové zajímavosti, ale odnášejí si domů i dárky, nekonečné sáčky na pečivo nebo zeleninu a ovoce a také tašky na třídění odpadu či speciální košíky na domácí biodpad.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy