Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Karviné se dozví více o třídění odpadu v další osvětové kampani

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné se mohou dozvědět více informací ke třídění odpadu díky další osvětové kampani, kterou město připravilo. V obchodním centru stojí maketa kuchyně, lidé se seznámí například více o bezobalovém nakupování.

Karviná organizuje pro obyvatele města každým rokem osvětové kampaně ke třídění odpadu. Letos se koná ve dvou obchodních centrech na území města.

Milan Anděl, ředitel společnosti MamiArt: "My jsme připravili pro statutární město Karviná tuto expozici, která lidem ukazuje zodpovědnou domácnost, zodpovědnou k přírodě. Určitě se lidé mohou dozvědět více o bezobalovém nakupování, mít svou dózu, znovupoužitelný kelímek, protože i to je důležité předcházet vzniku odpadu."

Lidé se také dozví, jak obal využít, takzvanou upcyklací.

anketa, návštěvníci obchodního centra: "Třídím a jelikož jsem dostala takovou krásnou nádobu, budu třídit i bioodpad." "Dozvěděla jsem se, budu třídit daleko více."
Milan Anděl, ředitel společnosti MamiArt: "Bych chtěl zdůraznit, že Karviňáci se za poslední roky hodně zlepšili."


Lidé se nejen nové zajímavosti, ale odnášejí si domů i dárky, nekonečné sáčky na pečivo nebo zeleninu a ovoce a také tašky na třídění odpadu či speciální košíky na domácí biodpad.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy