Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Karviné začne jezdit autobus do polského města Jastrzębie-Zdrój

  • Karviná,

Se změnou jízdních řádů přichází v karvinské autobusové dopravě i novinka. Město ve spolupráci s ČSAD zavádí novou linku, která bude jezdit do několika měst v Polsku. Lidé ji mohou využívat v pracovní dny i o víkendu.

Tento bílý minibus bude od 6. března, kdy dojde ke změně jízdních řádů, jezdit z Karviné do Polska. Na zavedení mezinárodní linky se dohodla Karviná s autobusovým dopravcem 3ČSAD.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “My jsme se už dlouho s naším partnerským městem Jastrzębie-Zdrój bavili o tom, že spolupracujeme více než 20 let, ale že ta dopravní linka nám trochu chybí, takže se nám povedlo se společností ČSAD domluvit, že bychom udělali zkušební provoz linky, která pojede z Karviné přes Petrovice, Marklowice, Zebrzydowice až do Jastrzębia-Zdrój."
Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: “Budeme jezdit každý pracovní den 7 párů spojů, to znamená 7x do Polska a zpátky s tím, že navazujeme dopravu i do průmyslové zóny."

Obyvatelé obou partnerských měst mohou navzájem navštěvovat společenské a kulturní akce nebo festivaly, v tom případě by linka mohla být posílena. Důvodů výjezdů za hranice je ale víc.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Myslím si, že Jastrzębie-Zdrój je dost velké a významné město na polské straně, možná, že naši občané o něm málo ví nebo tam málo jezdí, je tam dost možností dnes i k populárním nákupům, že se to vyplatí, takže mohou tuto linku využít pro tento účel, je tam i spousta různých společenských akcí, takže můžou využít ty linky k tomuto."
Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Když pojedou tím autobusem,tak můžou pak navštívit i nějaké restaurační zařízení a nemusí řešit dopravu zpátky."

ČSAD zajišťuje mezinárodní dopravu hlavně účelovou, pro zaměstnavatelské firmy, nově díky spolupráci s městem bude jezdit pilotně první minibus pro veřejnost.

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Doprava je postavena na tom způsobu, že jsme oslovili veškeré polské obce v příhraničí s tím, že jsme vymodelovali tu cestu tak, jak si oni myslí, že by byla vhodná pro jejich a naše obyvatele, takže je to společný projekt všech těch obcí, nicméně finančně se na tom podílí pouze město Karviná a my."

Vytíženost linky bude průběžně vyhodnocována, zhodnotí se, zda mají všechny spoje smysl, jestli je kapacita minibusu dostačující , případně kdy je vhodné linku posílit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy