Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dřevěná oplocení u kontejnerových stanovišť se v Karviné osvědčila, přibývají další

  • Karviná,

Další kontejnerová stání jsou v Karviné opatřena dřevěnými stěnami, které zabraňují rozfoukávání odpadu do okolí. U bytového domu pro seniory v centru města mají po stranách také dřevěné truhlíky.

Dřevěná oplocení kolem kontejnerových stanovišť se v Karviné osvědčilo a lidé je žádají na další a další místa. To nejnovější přibylo poblíž bytového domu pro seniory ve Fryštátě.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "S celkovým oplocením kontejnerových stání jsme s TS Karviná začali v roce 2020. Oplocení se osvědčilo, je účelné, protože nedochází k rozšiřování odpadu a působí esteticky. Tady na ulici Markové jsme ho chtěli udělat tak, aby zapadlo do toho rázu, nacházíme se v památkové zóně. Přidali jsme tady i mobilní truhlíky, ve kterých bude osázena zeleň. Nebráníme se aktivitám občanů. Pokud lidé z tohoto domu na ulici Markova přijdou, že si budou chtít sami vysadit nějaké bylinky, tak jim vyhovíme."
Emil Dostál, TS Karviná: "Toto konkrétní oplocení je vyrobeno ze smrkového dřeva. Je to přichyceno nerez šrouby, je to namořeno, mělo by to vydržet i různé pokusy ze strany vandalů. Jsou tam vytvořené betonové patky, aby to dřevo smrkové neuhnívalo, tak je to nad zemí."

Truhlíky vyrobili pracovníci TS Karviná. Jde o další estetický prvek. Ve městě postupně přibudou další dřevěná oplocení, například na ulici Borovského nebo Na Kopci.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Postupujeme postupně, nelze vyhovět všem, záleží taky na rozpočtu a financích města, Pokud občané budou chtít v některých lokalitách podobný typ oplocení jako tady na ulici markové, tak s nimi vejdeme v jednání. My jsme začali v roce 2020 zkušební oplocení a zjistili jsme, že se nejvíce osvědčily ty dřevěné. Ty se líbí nejvíc, tak potom v tomto trendu budem pokračovat na území celého města."

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail