Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné pracuje jeden z nejlepších terénní sociálních pracovníků v České republice

  • Karviná,

V Karviné pracuje jeden z nejlepších terénní sociálních pracovníků v České republice. Jmenuje se Vít Goryl a pomáhá lidem v nouzi v rámci programu Kontakt Slezské diakonie už 15 let.

Tohle je Vít Goryl, sociální pracovník v terénním programu Kontakt Karviná. Pan Goryl získal celostátní ocenění v kategorii sociální pracovník Národní ceny sociálních služeb, kterou vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Iveta Kuczerová, vedoucí programu Kontakt Karviná: "Do Prahy jsme jeli 25. ledna, kde jsme převzali cenu. Víťa už tady ve Slezské diakonii pracuje od roku 2007, což bude letos 15 let. Obdivuji jeho pracovní nasazení, vždy s velkou motivací vychází už 15 let do terénu a reaguje na potřeby uživatelů. Je velmi schopný, má organizační schopnosti a je v týmu velmi oblíbený."

Ocenění pana Goryla potěšilo, radost měl už ze samotné nominace.

Vít Goryl, sociální pracovník: "To víte, člověka to potěší, protože je to pracovní zadostiučinění a už tady nějakou dobu dělám a mám radost. Ale mám radost hlavně kvůli tomu, že vidím, že ta práce má nějaký význam, a že to někdo ocenil."

Náplní jeho práce je pohybovat se mezi lidmi, kteří potřebují pomoci s úředními záležitostmi, exekucemi, dluhy, s narušenými sousedskými vztahy, s hledáním práce a podobně. Terénní sociální pracovníci v žádném případě za uživatele služby nepříznivou situaci neřeší, pouze jim pomáhají se zorientovat v tom, jaké kroky je potřeba udělat, aby se z ní sami dostali.

Vít Goryl, sociální pracovník: "Ty podmínky jsou všelijaké, ale cením si, že je to dostupné pro ty lidi, mají to zdarma, oceňují to, využívají to a hlavně vidíme, že se posouvají dopředu. Snažíme se je motivovat k tomu, aby měnili tu situaci, i když to nemají jednoduché a jejich prostředí je jiné, složitější než naše, ale my tam jdeme a snažíme se jim to poskytnout v jejich prostředí, kde bydlí."

Že si pan Vít ocenění zasloužil, souhlasí i jeho kolegyně z týmu Kateřina Pejsarová.

Kateřina Pejsarová, sociální pracovnice: "S mým kolegou spolupracuji čtvrtým rokem a jsem velmi ráda, že ocenění získal nejen proto, že vytváří na pracovišti příjemné a pozitivní prostředí, ale hlavně proto, jak individuálně je empatický a s respektem přistupuje k uživatelům a snaží se jim co nejefektivněji pomoci v jejich tíživé situaci."

Pan Goryl je odhodlaný ve službě pokračovat se stejným nasazením jako doposud.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail