Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná pomůže uprchlíkům z Ukrajiny, otevřela i sběrné místo pro humanitární pomoc

  • Karviná,

Karviná nabízí válečným uprchlíkům z Ukrajiny ubytování a otevřela i sběrné místo pro shromažďování humanitární pomoci. Sbírku pořádá i místní Český červený kříž.

Od úterý 1. března je zprovozněno v budově polikliniky v městské části Mizerov sběrné místo pro shromažďování humanitární pomoci. Z tohoto sběrného centra se pak bude pomoc distribuovat dále potřebným přímo na Ukrajině či přijíždějícím uprchlíkům. Vše bude probíhat v koordinaci s ostatními organizacemi a krajským koordinačním střediskem pomoci.

Lukáš Hudeček, mluvčí města: Jde především o neopotřebované lůžkoviny, spací pytle, karimatky, dále drogistické zboží a hygienické potřeby, apod."

Sběrné místo bude otevřeno každý všední den od 8.00 do 17.00 hodin. Dotazy a případné nabídky ubytování a humanitární pomoci mohou zájemci směřovat na email ukrajina@karvina.cz.

Lukáš Hudeček, mluvčí města: “Karviná je připravena zajistit i ubytování a stravování postupně pro asi 200 válečných uprchlíků z Ukrajiny. Ve spolupráci s nemocnicemi v Karviné-Ráji a Karvinskou hornickou nemocnicí a dalšími lékaři a zubaři zajistí i potřebnou zdravotní péči. Město je rovněž připraveno se postarat o ukrajinské děti. Zajistí jim školní výuku a volnočasové aktivity. Spolupracujeme s občany Ukrajiny, kteří dlouhodobě žijí ve městě a jsou schopni dobrovolně zajistit komunikaci s uprchlíky v jejich rodném jazyce."

Pomoc organizuje i místní ČČK.

Oldřich Gbelec, ředitel Oblastního spolku Českého červeného kříže Karviná: "ČČK dlouhodobě spolupracuje s ukrajinským ČČK, v nedávné době tam odešlo 500 trauma setů, které slouží pro ošetřování raněných a nemocných. Aktuálně reflektujeme tu situaci, která je na Ukrajině, proto jsme vyhlásili sbírku zdravotnického materiálu, ze kterého budou sestaveny další trauma sety. Teď se jedná o základní zdravotnický materiál, obvazy, náplastě, sterilní krytí, škrtidla. Kromě toho plánujeme zakoupit z finanční sbírky, kterou máme vyhlášenou, pořízení sanitních vozidel, které opět poputují na Ukrajinu."

Samostatnou finanční sbírku město Karviná prozatím organizovat nebude. Seznam humanitárních organizací s čísly účtů a kontakty je zveřejněn na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail