Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Barboře se chystá první trvale udržitelný festival, vstřícný k životnímu prostředí

  • Karviná,

V květnu se v areálu bývalého Dolu Barbora uskuteční první udržitelný festival v České republice. Kromě bohatého hudebního programu bude využívat energii z obnovitelných zdrojů, bude bezobalový a vstřícný k životnímu prostředí.

Na konci května se v areálu bývalého dolu Barbora uskuteční Festival reBarbora Open Music. Jeho přípravy už naplno běží.

Petr Birklen, člen představenstva MSID: "Je to první větší akce, která se zde koná, my jsme v loňském roce udělali POHOden, který měl ukázat na možnost využití těchto areálů a i díky tomu tento festival zde zasídlí."

Festival mimo jiné připravila produkce úspěšného festivalu Štěrkovna Open Music.Do Karviné na Barboru chtějí přivést to nejlepší, co nabízí česká a slovenská scéna.

David Moravec, hlavní organizátor festivalu: "V letošním roce to bude David Koller, Richard Müller, Horkýže Slíže, Prago union a podobně, poslední dva hudební bloky obsadí v souvislosti s děním na Ukrajině ukrajinské kapely."

Festival ale nebude nejen o koncertech a bohatém doprovodném programu.Půjde o první trvale udržitelný festival v republice, který bude minimalizovat zatížení životního prostředí.

David Moravec, hlavní organizátor festivalu: ""Ten festival bude naprosto bezobalový, budeme podávat pouze točené nápoje, žádná PET by se tady neměla objevit, kompletní sortiment kelímků bude vratný a omyvatelný. Poprvé na festivalu se budou zkoušet i vratné nádoby na pokrmy vydávané stánkaři."

Velmi důležitým prvkem udržitelného festivalu bude i testování využití vodíkového agregátu na výrobu elektřiny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy