Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci mají za sebou další kuriózní odchyt. Tentokrát utekl majiteli kozel

  • Karviná,

Karvinští strážníci si připsali na seznam odchycených zvířat ve městě další kuriozitu. Občanem města byli požádáni o pomoc s odchytem kozla, kterého si zrovna přivezl. Bílý přežvýkavec si udělal výlet přes celou část Mizerov až do zahrádky tamní pizzerie.

Z ulice Poutní v Karviné-Mizerově utekl novému majiteli statný bílý kozel chvíli poté, co ho domů dopravil z jiného města. Na výlet se vydal společně s beranem, toho se ale majiteli podařilo krátce po útěku chytit. Kozel ale využil příležitost a vydal se na výlet. O pomoc byli požádáni místní strážníci, kteří ho našli v zahradě pizzerie o dva kilometry dál.

Marek Tomíček, strážník MP Karviná: "Nebylo těžké ji odchytit, použili jsme k tomu síť z bývalé trampolíny, kterou tam majitel měl, takže za pomocí odchytové tyče a sítě jsme kozu nakonec chytili."

Majitel si nezraněného útěkáře pak odvedl zpátky domů.

Václav Ožana, MP Karviná: "Odchyt volně pobíhajících zvířat je jedním z úkolů městské policie. Už jsme tady měli odchyty běžně psů, koček, měli jsme tady odchyty ptáků od andulky přes pštrosa až po labuť. Měli jsme i plazy, hady tuzemské i cizokrajné, různé ještěry a podobně. Co jsme tady ještě neměli, tak odchyt kozla, až doteď."

Kozel se tak zapsal na pomyslný seznam a společně s koňmi, ovcemi nebo pštrosem patří mezi větší domestikovaná zvířata, která se pohybovala po městě. Jejich včasný odchyt je důležitý hlavně z hlediska jejich vlastní bezpečnosti i bezpečnosti například v dopravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy