Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné probíhají úpravy na centrálním hřbitově. Mění se květinová výzdoba a přibudou kolumbária

  • Karviná,

V Karviné se v těchto dnech vylepšuje zázemí centrálního hřbitova tak, aby prostředí bylo důstojné pro pozůstalé, kteří sem chodí navštěvovat své zesnulé blízké. Úpravy se týkají i smuteční síně, kde se nově mění její výzdoba.

Zázemí Smuteční síně Centrálního hřbitova v Karviné-Ráji se momentálně vylepšuje. Vyměněna bude původní květinová výzdoba, která zkrášlovala tento prostor dlouhé řádky let.

Jana Salamonová, Odbor majetkový MMK: "K výměně dekorací jsme přistoupili z toho důvodu, že byly původní dekorace již velmi zastaralé a několik let k té obměně nedocházelo. Chtěli jsme, aby opět zůstalo důstojné prostředí této obřadní síně."
Silvie Petrášová, květinářka: "Použity byly nádoby, které tady byly již předtím, vyměnila jsem akorát květy. Květy byly použity přírodní, přírodní tilancie, mech, proutí. Do těch dalších místností jsme použili nové nádoby betonové, imitaci betonu a antracitové. Barevně jsme to zesvětlili celé, všechny dekorace, protože interiér je tmavší."

V letošním roce také na obou hřbitovech přibudou kolumbária.

Jana Salamonová, Odbor majetkový MMK: "Kolumbárií jednostranných bude umístěno tady na centrálním hřbitově 27 a 9 oboustranných bude umístěno na hřbitově v Karviné-Mizerově v Urnovém Háji. O tyto služby je neustále velký zájem a kolumbária se nám plní, takže zase chceme vyjít občanům vstříc."

V plánu je také oprava vstupní opěrné zdi poblíž horního parkoviště.

Jana Salamonová, Odbor majetkový MMK: "V únoru, když byla velká vichřice, tak spousta těch desek opadala, musíme to tedy opravit ještě v letošním roce."

Počítá se také s rekonstrukcí veřejných toalet, které se v areálu centrálního hřbitova nachází.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail