Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Fryštát odstartoval letošní sezonu, nechyběl hrabě Monte Christo

  • Karviná,

Návštěvníci karvinského zámku Fryštát, kteří si nenechali ujít zahájení letošní sezóny si opravdu přišli na své. Čekal na ně hrabě Monte Christo a děti si užily velikonoční dílničky.

Hlavní turistická sezona byla zahájena. Zámek Fryštát si pro první návštěvníky připravil představení Hrabě Monte Christo v podání divadla historie v pohybu Exulis. Zájem byl mimořádný, lidé si prohlídky zarezervovali během prvních dvou dnů.

Ingrid Szczypková, ved. odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: “My při těch našich historických představeních, při různých vystoupeních, které hovoří o historii a zasahují do historického děje spolupracujeme nějaku dobu s divadelním spolkem Exulis z Brna a ta spolupráce se nám velmi osvědčila. Oni se snaží o co nejvěrnější představení těch historických výjevů, dobových kostýmů, chování, včetně použití různých propriet, zbraní a ví, jakým způsobem probíhaly boje v jednotlivých obdobích.” 

Šermíři a divadelníci se na zámku Fryštát objevují pravidelně, letos jde o jejich devátou sezonu.

Jaroslav Vaculík, umělecký vedoucí divadla historie v pohybu Exulis: "Divadlo Exulis bylo založeno v roce 1993, je to divadelní soubor, ale my inscenujeme navíc ještě šermířské souboje, Takže ožíváme jako slavní mušketýři nebo romantičtí hrdinové."
člen divadla historie v pohybu Exulis: “Román pojednává o námořníkovi, který byl zrazen svými přáteli a nespravedlivě poslán na dvacet leto do vězení. Utekl a nastrojil odvážlivou pomstu právě těm zrádním přátelům."

Představení připravovali divadelníci dlouho dopředu, zkoušeli texty, dramatické scény a hlavně šermířské choreografie. Pro návštěvníky to byl opět velký zážitek.

anketa: návštěvníci zámku: "Prostředí toho zámku a herecké vystoupení působilo opravdu nádherně." "Mě se nejvíc líbilo všechno, i když jsem se na konci lekla, jak to střelilo." "Celý ten program byl krásný." "Představení bylo krásně sehrané a dokonce s vnučkou jsme si to užili."
člen divadla historie v pohybu: "Návštěvníci jsou prima, perfektně vrací energii zpátky nám hercům."

Není to jediné představení na motivy románů tohoto významného francouzského spisovatele, které zámek na letošní rok přichystal.

Ingrid Szczypková, ved. odd. školství, kultury a sportu Odboru školství a rozvoje MMK: “Pro letošní sezonu bychom chtěli v linii těchto her pokračovat a máme připravenou na léto adaptaci hry Tři mušketýři, to se návštěvníci dozví, co znamená rčení “jeden za všechny, všichni za jednoho” a tyto čtyři mušketýry potkáme ještě jednou o Vánocích. Doufáme, že se nám podaří realizovat představení Muž se železnou maskou."

Zámek Fryštát také připravil pro návštěvníky i speciální místnost, kde se mohou vyfotit svatebčané nebo návštěvníci v dobových kostýmech.

Petr Zajíček, správce zámku: “Otevřeno máme od 10 hodin, poslední prohlídka je v 16 hodin a vždy v celou se konají prohlídky, máme první a druhý zámecký okruh. kromě pondělka, kdy je zavírací den, máme otevřeno každý den."

Ve spolupráci se střediskem volného času Juventus se současně na zámku konaly i velikonoční dílničky pro děti a odpoledne byly připraveny projížďky kočárem.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Renáta Smetanová - OMV ul. Moskevská
Havířov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail