Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Reborn panenky uchvátily návštěvníky v karvinském Juventusu

  • Karviná,

Teď vás vezmeme na výstavu reborn panenek, která probíhala ve Středisku volného času Juventus. Reborn panenky jsou panenky, které vypadají jako skutečná miminka a pochlubit se s nimi přijelo pět českých rebornistek z různých koutů republiky.

Ve Středisku volného času Juventus představily české rebornistky své umělecké ručně vyrobené panenky. Málokdo by našel rozdíl mezi skutečným miminkem a těmito reborn panenkami.

Dagmar Galuszková, výtvarnice, organizátorka výstavy: "Reborn panenky jsou panenky, které jsou z kytů a ty kyty mi ručně malujeme. Každá panenka je originál a každá panenka vypadá jinak. Mohou být různě velké, protože jsou to miminka, novorozeňata, máme tam panenku s pupeční šňůrou, máme i batolata, které představují větší děti."

Už 12 let se výrobě reborn panenek věnuje paní Iveta Eckertová z Ostravy.

Iveta Eckertová, výtvarnice: "Tohle je reborn panenka nebo-li znovuzrozená panenka, vyrábí se v Číně, v jedné z továren nebo v Německu. Já osobně dělám modely pro tyto stavebnice, tohle je jedna z mých posledních stavebnic. Modeluji, hraji si na sochaře, prostě vyrábím model miminka. Dělají se ručičky, nožičky, hlavička. Potom jsou silikonové panenky, to jsou panenky, které modeluji celé, z toho si udělám sama formu a z té formy odlitky a maluji panenky. To už jsou panenky, které mají úplně vše, co má mít miminko. Když mi přijde stavebnice, začnu malovat, je to malování třeba deset vrstev, pak glazura, aby se barva nešoupala, nakonec se píchají vlasy, řasy, píchají se po jednom vlásku jehličkami."
Dagmar Galuszková, výtvarnice, organizátorka výstavy: "Vlásky jsou mohérové, u velkých batolat se používají i lidské, dětské vlásky, aby byly jemňounké."

Karvinská výstava charitativní, výtěžek z ní byl věnován děvčátkům Kajce a Mimi.
Panenky jsou na výstavách určené k prodeji nebo je rebornistky vyrábí na objednávku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy