Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné probíhá velký jarní úklid chodníků a místních komunikací podle harmonogramu

  • Karviná,

Od dubna zaměstnanci Technických služeb pracují na úklidu města po zimě. To zahrnuje strojní i ruční úklid komunikací, ale i čištění kanálových vpustí. Souběžně s těmito pracemi jsou plánovány také další práce spojené s jarním úklidem.

Každoročně po zimě vyrážejí do ulic čistící stroje, aby zametly přebytečný štěrk a nánosy po zimě z karvinských cest a chodníků.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Od 11. dubna začalo strojní čištění města, začalo se v městských částech. To strojní čištění bude probíhat až do konce června, záleží na klimatických podmínkách."

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "K dispozici máme dva zametače, které jsou ryze chodníkové, jeden má ale široký záběr, tak ho můžeme používat jak na chodníky tak komunikace."

V terénu budou uklízet město i pracovníci veřejně prospěšných prací a dobrovolné veřejné služby.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "V letošním roce máme trochu problém, protože projekty VPP se ještě nerozjely, takže to bude trochu pomalejší u toho ručního čištění, ale snad s pololetím se to rozjede a budeme schopni udělat tolik práce, jak jsme zvyklí."

Před samotným čištěním jednotlivých ulic, budou umístěny dopravní značky se zákazem stání po dobu úklidu. Každoročně se pracovníci technických služeb potýkají se stejným problémem. Čištění nemůže být provedeno důkladně tam, kde stojí zaparkovaná auta.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Pokud se zjistí, že je tam i přes umístěné značení zaparkované vozidlo, tak to řešíme se strážníky MP, kteří vypátrají majitele a domluvou ho donutí, aby to p vozidlo přeparkoval."

Harmonogram prací je zveřejněn na webu města. Dodržován bude v závislosti na klimatických podmínkách.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "TS Karviná udržují především místní komunikace, dochází ale i ke spolupráci se Správou silnic MSK a když oni čistit krajské komunikace, jsme schopni se s nimi domluvit."

V plánu mají pracovníci technických služeb i opravu výtluků po zimě a počítá se i s postupnou obnovou vodorovného značení na komunikacích, jako jsou přechody nebo značení podélného stání nebo parkovacích míst na parkovištích. Řidiči by proto měli sledovat přenosné dopravní značení na stojanech.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail