Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicapovaná mládež z Karviné předvedla svůj taneční um na závěrečné

  • Karviná,

Přestože mají zdravotně postižení o trochu jiný život než zdraví lidé, umí se spontánně radovat z maličkostí a bez obav se rádi učí novým věcem. Jako je třeba výuka tanců. V Karviné taneční kurz ukončili i závěrečnou lekcí.

Mladí lidé se zdravotním hendikepem se umí dobře bavit. Všechny zážitky prožívají naplno a rádi se učí novým věcem. Karvinští se také naučili tančit pod vedením zkušených tanečních mistrů.

Renáta Hloušová, taneční mistryně: "Tato mládež, s nimi se velmi dobře pracuje. Jsou upřímní, chtiví tance, i když ten krok jim občas nějak nejde, ale přesto se velmi snaží. My jsme začali v září, v listopadu jsme měli mít závěrečnou, ale bohužel, situace byla taková, jaká byla, takže honem se to všechno naučit za dvě lekce bylo dost náročné, ale chtěli."

Všichni se toho stihli naučit opravdu hodně, od valčíku přes walz, tango, cha chu, polku i jive.

Renáta Hloušová, taneční mistryně: "Začínáme vždycky walzem, je nejoblíbenější a budou v tom i soutěžit. nejtěžší je jive, ten dělá trochu problém."

Do kroku mladým tanečníkům hrála skupina UFO. A nejen společně jim to na tanečním parketu šlo velmi dobře.

anketa: účastníci tanečního kurzu: "Mě se nejlépe tancuje chacha, protože to umím. "Nejlépe walz, hezké hezké." "Mě se nejvíce tancuje chacha a těžký byl pro mě ta polka." "Mě se nejlíp tancuje valčík. S partnerkou mi to jde fajně." "Zládl jsem valčík, walz, polku, jive a chachu."
Na závěrečnou přišli všichni dobře připraveni, nechyběla výměna dárků, květiny pro partnerky nebo soutěž o krále valčíku a miláčka publika. Závěrečná taneční patří mezi společenské akce a aktivity, které pro žáky, ale i absolventy školy pořádá spolek Tandem Duha.

Helena Durajová, zakladatelka spolku Tandem Duha: “Tandem je spolek rodičů, učitelů a přátel pro hendikepovanou mládež. Jsme při střední a praktické škole dvouleté a jednoleté. Ty taneční byly tím impulsem, proč vůbec vznikl spolek. Kromě těch tanečních, i když jsme měli dlouhou pauzu, pořádáme spoustu jiných aktivit, workshopy, sportovní akce, za těch 5 let máme na kontě 97 akcí."

Závěrečná taneční se podařila na výbornou. Všichni se už teď těší na další akce, které spolek chystá a určitě se zúčastní i aktivit, které budou součástí oslav 100. výročí své Střední, Základní a Mateřské školy Komenského.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail