Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové multifunkční sportoviště v Karviné-Hranicích bude usilovat o titul Stavba roku MSK

  • Karviná,

V Karviné se chystají změny týkající se nového sportoviště v Karviné-Hranicích poblíž obchodní akademie. Smyslem je zlepšení komfortu užívání areálu. Sportoviště také bude usilovat o titul Stavba roku Moravskoslezského kraje.

Nové multifunkční sportoviště v Karviné-Hranicích bylo otevřeno pro veřejnost loni na podzim a s jeho užíváním se postupně dolaďují drobnosti tak, aby návštěvníci měli co největší komfort.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Ať je to doplnění laviček, některých pěšinek, tady jsme třeba čekali, zda hosté budou využívat nějaké zkratky od jednoho sportoviště takže máme v plánu, že bychom tuto záležitost dořešili."

Užívání celého sportovního areálu je bezplatné, platba je požadována pouze za rezervaci oploceného fotbalového hřiště. I tady se počítá se změnou, cena za užívání bude nižší..

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Chceme umožnit veřejnosti, co se týká školáků, studentů a sportovců, aby si mohli více užít toho hřiště pro fotbal."

V současné době je dočasně uzavřen vchod poblíž krytého bazénu. Návštěvníci si totiž zkracovali cestu přes staveniště a cesta nebyla bezpečná.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Vstup je vlastně z ulice Čs. Armády nebo z druhé strany, kde je přístup i v současné době."

A protože jde o unikátní multifunkční sportovní areál, Karviná ho přihlásila do soutěže.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Přihlásili jsme toto sportoviště do soutěž Stavba roku MSK a pokud si naši občané pamatují, tak v minulosti jsme taková ocenění získávali, například byla Stavbou roku knihovna regionální neo městský fotbalový stadion. Doufáme že se tato stavba bude líbit a dostaneme plný počet hlasů.”

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne za účasti hejtmana a také významných osobností regionu na podzim letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy