Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se připojila k oslavám Dne Země. Letos byly obohaceny i o farmářské trhy

  • Karviná,

Na Masarykově náměstí se konala jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná společně s několika dalšími organizacemi a to Den Země. Tento svátek si připomínají lidé v mnoha zemích planety, každoročně se oslav účastní zhruba miliarda lidí.

Karviná se připojila k celosvětovému svátku Dne Země a připravila na Masarykově náměstí akci pro všechny generace od seniorů až po nejmenší děti.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: "Den Země je celosvětová událost, kde opravdu všichni občané by si měli uvědomit, že žijeme na planetě Zemi a musíme ji nějakým způsobem chránit a dbát o ni. Karviná se připojuje každoročně, ale letos jsme pojali ty oslavy trochu jinak, formou včetně farmářských trhů."

Na náměstí bylo hned několik stanovišť a stánků s ekologickou tématikou. Pro děti byly připraveny různé aktivity, jako jízda v malých autech bez pohonu, tvorba odznaků nebo soutěž o rekord ze světa zvířat. Mohly si vyzkoušet pískování, čili tvoření obrázků z barevného písku a zahrát si mohly i deskové dřevěné hry. S Kalužinkou děti vyráběly různé předměty a zvířátka z kuličkové samotvrdnoucí hmoty a konal se i workshop na téma recyklace. Zájem byl i o kouzelnický workshop, kde kouzelnice učila děti jednoduchým kouzlům a zaujal i workshop bublinkový. Po celou dobu konání akce byl připraven také doprovodný program. Taneční a hudební vystoupení připravilo SVČ Juventus a MěDK.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy