Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní život na Lodičkách v Karviné se rozjede naplno tento víkend

  • Karviná,

Sezóna na Lodičkách se pomalu rozjíždí a před námi je první kulturní víkend. Sezónu otevře v sobotu hned několik kapel různých žánrů a v neděli se uskuteční první ročník Festivalu cestování a exotického jídla Dobrodošli. Více už v našem posledním příspěvku.

Už tento víkend ožije areál Lodičky a to bohatým programem, který je sestaven na míru mladší i starší generaci.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: " Po dlouhé zimní pauze oficiálně začne sezona na Lodičkách hned ve větším stylu. V sobotu proběhne otevření sezony hlavně koncerty. Začnou v pět odpoledne do desíti večer. Je to pro všechny, je to multikulturní otevření sezony, takže je to pro rodiny s dětmi, byla dlouhá zimní pauza, věřím, že lidé budou rádi za cokoliv."

Připraveno bude i občerstvení ve větším stylu. Sobotní koncerty vystřídají cestovatelské přednášky. Ještě před nimi si ale můžete dopoledne užít od 10 hodin jógu a Vítání Slunce a také od 11 hodin proběhnou africké trhy. Na odpoledne, od 13 hodin je plánovaná další zajímavost.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Proběhne 1. ročník cestovatelského festivalu Dobrodošli. Chceme si vyzkoušet, protože v Karviné je spousta cestovatelů, spousta milovníků jídla, takže jsme to spojili s jídlem. Bude několik přednášek místních cestovatelů, bude tady Marek Balicki, Ivo Petr, Lucka Rakowská, hlavními hosty budou večer kluc z Prahy Beer with Travel. K tomu zajímavé stánky, třeba s asijským jídlem, opravdu je se na co těšit."

Cestovatelské Přednášky budou obohaceny i projekcí. Letošní sezona bude nabitá, těšit se můžete i na příští akce, jako je třeba Majáles.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "20. května sem přijede Mirai, Ben Cristovao, bude tady bohatá DJ scéna, letos taky poprvé proběhnou Dny Karviné na Lodičkách vlastně 10.-11.6, Dolański Gróm o týden později, zakončí tady sezonu Permoník, 2.7.tady bude food festival Smacznego, na začátku srpna oblíbené Slavnosti piva a guláše, letos ta sezona bude opravdu nabitá a je se na co těšit."

Provoz na Lodičkách bude stejný jako v předchozích letech, zachován bude i v srpnu, kdy začne odbahňování jezera.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Věřím, že po těch dvou zvláštních letech bude vše normální, lidi budou moci chodit ve větším počtu. tyto roky, ale ani ty následující bychom nezvládli bez podpory města a Nadace OKD, my jim za to děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy