Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští filmaři z Karviné dokončují druhý díl dokumentu O zaniklé Karvinné

  • Karviná,

Amatérští filmaři z Karviné právě v těchto dnech dokončují natáčení volného pokračování dokumentu o zaniklé Karviné, který měl premiéru na podzim roku 2018. O první díl byl mimořádný zájem, filmaři dokonce 18x vyprodali sál kina Centrum.

Příznivci historie, pamětníci, ale i mladí lidé, kteří se zajímají o život svých předků v Karviné, se už teď mohou těšit na pokračování dokumentárního filmu Zaniklá Karvinná (dříve se v názvu města psala dvě n – pozn. autora). Tým filmařů pod vedením režisérky Moniky Vodákové právě dokončují poslední záběry.

Monika Vodáková, režisérka filmu: “Chybí nám několik natáčecích dní, kvůli covidu jsme nemohli natáčet, to byl problém a tak se to hodně opozdilo."

O tom, že se natočí další díl, přesvědčil filmaře obrovský zájem diváků, kteří se dožadovali opakovaného promítání.

Monika Vodáková, režisérka filmu: “Bylo to jejich velké přání natočit dvojku, my jsme s tím nepočítali, takže to nejlepší je v jedničce a dvojka je složitá, je to takové těžké, nevím, zda se nám to povede."

I přes složité organizování natáčecích dnů kvůli dřívějším opatřením, se podařilo filmařům obsadit i nové role a některé scény se jim natáčeli velmi dobře.

Monika Vodáková, režisérka filmu: “Natáčeli jsme například u šachty Barbora, zase tam bylo nějaké střílení, lidé, kteří mají rádi druhou světovou, tak si přijdou na své ale víc nechci prozrazovat."

Při natáčení druhého dílu měli filmaři k dispozici i lepší techniku.

Miroslav Vodák, asistent režie, producent: "Technika se hodně změnila. Když jsme dokončili natáčení jedničky dokumentu O zaniklé Karvinné, tak díky našim návštěvníkům jsme mohli pořídit dvě nové kamery, dále jsem třeba od SŠOOM dostali nějaké hard disky každý rok a loni jsme navázali spolupráci s MSK, který nám poskytl dotaci, za kterou jsme mohli koupit techniku, kterou jsme potřebovali, od jeřábu až po nějaké obrazovky ke kamerám atd. Tímto bych chtěl poděkovat MSK a městu Karviná za záštitu a podporu nejen finanční."

Upřesnil technické podmínky natáčení producent Miroslav Vodák. Místa natáčení jsou opět vybírána podle historických fotografií.

Martina Orgoníková, průvodkyně dokumentem: "Mě natáčení kolem Art Klapky velmi baví. Díky natáčení jsem mohla nahlédnout do historie svého rodného města, mohla jsem se potkat se zajímavými lidmi, pamětníky, srdcaři. Těší mě i z hlediska města na tiskovém, že můžu vidět tu zaniklou Karvinou v tom optimistickém světle a myslím si, že když budeme udržovat tradice a historii a půjdeme i krokem dopředu, že to bude úžasné. úžasné."Pokud vše půjde hladce, premiéra druhého dílu bude promítána opět v kině Centrum na podzim. Filmaři mají před sebou ale i další natáčecí výzvy, kterým se chtějí věnovat.

Miroslav Vodák, asistent režie, producent: "Město by chtělo, abychom ještě něco natočili. Máme ještě své projekty, necháváme to otevřené a v Božích rukou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy