Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Generální rekonstrukce krytého bazénu v Karviné-Hranicích je v polovině

  • Karviná,

Stavba krytého bazénu, která je naprojektována na 950 dní od předání staveniště, je momentálně v polovině. Práce se přes zimu opět výrazně posunuly.

Generální rekonstrukce krytého bazénu v Karviné-Hranicích pokračuje podle harmonogramu. Na kontrolních dnech dozor kontroluje dodržování všech technologických postupů a kvalitu provedené práce. Kontrolních dnů se pravidelně účastní i zástupci vedení města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Ta stavba, i když dnes všichni víme, jaký je problém se stavebním materiálem, s pracovníky ve stavebnictví, tak běží podle plánu. Konečný termín červenec 2023 zatím platí, věřím, že to bude vše v pořádku."

Za rok a tři měsíce se vnější nová podoba bazénu už rýsuje a práce pokročily i v samotném technickém zázemí bazénu.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: "Bazén se totálně proměnil, už se dostáváme do pozice, kdy se vybavuje technologiemi, zasklívá se. Tady, kde stojíme, v rekreačním bazénu, ten je ještě otevřený, je sotva dodělaná trapézová střecha, ta se musí celá dodělat, ale máme před převzetím hlavně rozvodny a napojení už normální sítě trafostanice, kdy máme podepsanou smlouvu o opětovném připojení distribucí ČEZu. Máme už připojení tepla centrálního tzn. Veolie, které není spuštěno, ale technologicky připojeno a rozvádí se po baráku a máme už připojení výměníku."

V současné době se tedy soustředí práce na rozvody tepla, vzduchotechniky, elektrické rozvody a pracuje se i v přístavbách, rekreačním bazénu a wellness části.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: "Hlavní bazén je ve fázi, že je zasklený, ale přibudou velké základové pásy, kdy kolem celého bývalého 25m bazénu bude na fasádě balkon, který bude zasahovat až do dvou třetin malého bazénu a u rekreačního bazénu bude okrouhlá terasa. Je to příprava na letní měsíce, aby návštěvníci bazénu mohli v letních měsících vyjít na ty terasy a mohli se opalovat."

Termín dokončení rekonstrukce krytého bazénu je 15. července příštího roku.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: "Prioritou je dodržet termín výstavby a dodržet kvalitu díla, protože by azén měl obyvatelům Karviné měl sloužit dlouhé roky."

Původní krytý bazén v Karviné sloužil lidem více třicet let. Za tu dobu neprošel žádnou výraznou rekonstrukcí, pouze se pravidelně prováděla záchovná údržba. Jeho modernizaci schválili zastupitelé.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Trochu mě mrzí, že jsme ten bazén nezačali stavět o rok dříve, protože jsme neměli úplně jednotný názor v zastupitelstvu, ale nakonec to dobře dopadlo, staví se a za rok tady budeme mít nový moderní bazén."

Kvůli bezpečí návštěvníků sousedního sportovního areálu, kteří přecházeli přes stavbu, byl uzavřen jeden vstup u krytého bazénu, na sportoviště se veřejnost dostane jinými vstupy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

KMB Malíři, s.r.o., Karviná, Ostrava
Karviná
od 125 do 165 Kč/hod.

Detail