Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách v Karviné se uskutečnila oslava k Mezinárodnímu dni tance

  • Karviná,

Karvinský spolek Múza zorganizoval na Lodičkách oslavu k Mezinárodnímu svátku tance. Přestože je taneční soutěžní sezóna v plném proudu a většina uskupení byla mimo Karvinou, návštěvníci měli co obdivovat.

Taneční skupiny a organizace z Karviné se sešli v areálu Lodiček, aby tady společně s návštěvníky oslavili Mezinárodní den tance. Začátek oslavy začal společným tancem

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Je to taková rychlá sestavička, pár kroků. Snažili jsem se to udělat tak, at se to může naučit i široká veřejnost, není to nic složitého."

Akci i letos zorganizovala karvinská Múza.

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Kroužky, kluby a spolky, které tančí, se rozhodly zúčastnit buď přímo nějakým vystoupením, workshopem nebo něčím podobným nebo za sebe poslaly upoutávku v podobě letáčků, banerů a formou mluveného slova, aby byla ta pestrá škála vidět. Ostatní bohužel vzhledem k vytíženosti, protože je vrchol soutěžní sezony, tak se rozhodli poslat, co oni tvoří a dělají."
Kristina Foltýnová, trenérka juniorek: "Mažoretky Juventus Karviná se představí s pódiovými sestavami juniorek a kadetek. Potom se představíme s miniformacemi a sóla a dua. Vystoupíme s tyčkovou sestavou, kde se představíme na téma Labutí jezero."
Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Já jsem hrozně hrdá na Múzu, že zařídila tak velkolepý den tance, není zvykem, že se to tak slaví a Karviná je v tancování výborná. Máme výborné mažoretky, tanečnice, klubů je tady moc. Je skvělé, že to můžeme takto oslavit a být spolu."

Kromě svého tanečního umu prezentovaly mažoretky MiKaDa i tréninkové žíněnky takzvané trikpedy.

Kateřina Doležalová, trenérka, předsedkyně spolku MiKaDo Karviná: "Naše holky se na tom učí skákat různé akrobatické prvky protože to je v mažoretkovém sportu nutnost, je pořád co zlepšovat."

Za Diamond dance kromě dospělých vystoupili i ti nejmenší.

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Mají chachu, mají svou oblíbenou písničku Bongola, zpívají si do toho a jsou roztomilé."

Karviná se k mezinárodnímu dni tance připojila poprvé v roce 2018, kdy oslava proběhla na Masarykově náměstí.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail