Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5. Ročník mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP

  • Karviná,

Karvinští beach volejbalisté uspořádali ve Frýdku-Místku po dvou letech 5. ročník mezinárodního šestkového volejbalu smíšených družstev. Po dvouleté pauze dokázali, že stále patří mezi špičku nejlepších hráčů tohoto sportu, z turnaje do Karviné přivezli vítězství.

15 volejbalových družstev z Česka, Polska a Slovenska se bezmála ve 40 zápasech snažilo předvést ty nejlepší výkony i navzdory omezením a zákazům, které v minulosti ovlivnily přípravu, tréninky ale i samotné soutěže. Bojovalo se hlavně o Pohár vítězů pohárů, ale i o unikátní, ručně vyráběné sošky. Karvinou reprezentovaly dva týmy Perfect Team BVK, ryze český a smíšený slovensko-polský.

Radim Zym, kapitán Perfect Teamu Beach Volleyball Karviná, organizátor turnaje: "Podařilo se 5 týmů ze Slovenska pozvat, těch nejlepších, kdy se ještě plně hrálo, máme týmy z Česka, těch je taky 5, ale obohacené o dva domácí týmy, čili Perfect Team BVK tady má 2 týmy a jsou 3 polské družstva."

Družstva byla rozdělena do tří skupin, ve kterých se hrálo každý s každým o postup. v základních skupinách se hrálo na dva sety.

Radim Zym, kapitán Perfect Teamu Beach Volleyball Karviná, organizátor turnaje: "My patříme pod BVK Karviná, což je beach volejbal, ale hrajeme šestkový volejbal, ale ne klasický, televizní, u nás musí být nastálo dvě holky na hřišti, klasický systém je 4+2."

Andrej Štefanov, Avengers, Nitra: "Jsme tu už poosmé, jsme přišli ze Slovenska, jsme spokojeni, vysoká úroveň jsou tady dobré týmy, takže pohodička."

Jan David, Perfect Team CZ: "První zápas jsme vyhráli, do druhého jsme nastoupili velmi dobře, vyhráli jsme první set. ve druhém odešla koncentrace, začali jsme dělat nevynucené chyby, bohužel se nám to vymstilo, soupeř nám utekl a už jsme ho nedokázali dotáhnout v koncovce. Do dalšího zápasu jdeme s čistým štítem a jdeme se rvát."

Tomasz Wojciechowski, Siatkarze z Majami Kraków: "Úroveň je vysoká, přijeli jsme už včera večer, abychom dopadli co nejlíp, dosud jsme ale nic nevyhráli, máme dvě remízy."


Pavel Cul, Perfect Team SK/PL: "Zahráli jsme ve skupině už dva zápasy, oba skončily remízou 1:1, ale stále máme šanci na postup ze skupiny, ale teď musíme trochu přidat. Náš tým se skládá ze závodníků z různých zemích, netrénujeme společně, ale kluci trénují v různých klubech, takže jsou celou dobu ve hře.”

I když se turnaj odehrál venku, na půdě jiného města, organizátoři z Karviné jsou rádi za finanční podporu, kterou jim Karviná dává.

Radim Zym, kapitán Perfect Teamu Beach Volleyball Karviná, organizátor turnaje: "Bez toho by se to nedalo dělat v takovém měřítku, jak to děláme, takže to, že má beach volejbal podporu města, můžeme pořádat něco takového, co je pro nás hezké a ještě reprezentujeme naše město."

Po druhém místě ze 4. ročníku mezinárodního turnaje se karvinští radovali z vítězství, první místo obsadil český Perfect Team BVK, druhé místo pak smíšený tým. Třetí příčka patřila týmu z Brna. Titul nejlepší hráčka turnaje si odvezla Radka Flešarová ze smíšeného Perfect Teamu a nejlepším hráčem turnaje se stal Jan David z Perfect Team CZ.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail