Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se raduje. Házenkáři vybojovali mistrovský titul, šampaňské teklo proudem

  • Karviná,

Karvinští házenkáři se společně se svými fanoušky po čtyřech letech radovali z mistrovského titulu. Na domácí palubovce v pátém finálovém utkání porazili Plzeň o pět branek 31:26. Fandit přišlo více než dva tisíce diváků.

Obrovskou radost a euforii zažívali karvinští házenkáři společně se svými fanoušky po nedělním rozhodujícím pátém finálovém utkání proti Talentu Plzeň. Zvítězili rozdílem pěti branek v konečném skóre 31:26. Šampaňské doslova teklo proudem, hala byla nabitá euforií ze získaného mistrovského titulu, 14. v pořadí.

Ondřej Skalický, hráč HCB Karviná: "Pocity, no jsme mistři, super."
Dominik Solák, hráč HCB Karviná: "Co se ve mě odehrává, jsou to pocity euforie, štěstí a zadostiučinění, protože si myslím, že za ty dva roky tvrdé dřiny, trápení a toho tlaků jsme si to zasloužili a letos jsme byli lepší."
Jan Sobol, hráč HCB Karviná: "Krásná pohádka, kdyby někdo napsal, tak nemohla lépe skončit. my, když jsme prohráli v Plzni, tak malý mi říkal, tati, jsem šťastný, že jste prohráli v Plzni, bude medaile doma. Byli jsme lepší, zaslouženě jsme vyhráli, fantastické publikum, narvaná hala."

Velké poděkování mířilo ze strany fanoušků i výbornému brankáři Petru Mokrošovi.

Petr Mokroš, hráč HCB Karviná: " To je neskutečné, nemám slov. Já si myslím, že jsme oproti tomu loňskému finále zkušenější a že jsme nepodlehli tomu tlaku z publika, nás to nabudilo a to bylo to hlavní, že jsme vyhráli dneska." 

Gratulovat k znovunabytému titulu se přidali i zástupci města a vedení klubu.

Marek Michalisko, manažer HCB Karviná: "Neskutečná radost kvůli klukům i divákům tady, byli fantastičtí. Kluci dneska dřeli, šlo to na nich vidět, že ten titul chtějí, jeli na doraz a já jsem byl od začátku přesvědčený, že to získáme."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Byl to krásný zápas, byly to sice nervy, ale to nasazení a to, co tam ti kluci nechali, je to paráda, pro město Karviná a zase se o nás bude někde pozitivně mluvit, takže velká radost. Začali jsme novou sérii a věřím tomu, že bude hattrick minimálně."

Minuty slávy si užívali i fanoušci, kteří po celou dobu utkání burcovali házenkáře k co nejlepším výkonům. Po utkání se pak s házenkáři objímali, fotili a obdivovali získaný pohár. Cesta k němu ale byla trnitá, plná dřiny, potu, hodin a hodin pilování techniky a spolupráce na hřišti.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná, prezident klubu: "Chtěli jsme to rozhodnout v Plzni, ale znovu to vyšlo tak, že ten psychozápas jsme museli odehrát doma a šlo poznat, že kluci jsou o rok starší a zvládli to. Taktika byla měněna, změnili jsme nějaké věci, hráli jsme něco jiného než minulý rok na ně a vyšlo to."

A jestlipak bude ještě nějaká společná oslava s fanoušky?

Dominik Solák, hráč HCB Karviná: " To nevím, dlouho jsme titul nevyhrál, ale určitě něco proběhne, teď přichází ta nejkrásnější část sezony. Jsme mistři a teď si to užijeme, jak nejlépe budeme umět."
Michal Brůna, trenér HCB Karviná, prezident klubu: "Doufám, že se všichni někde potkáme a pořádně to oslavíme."


Házenkářům gratulujeme i my.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail