Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři si na Lodičkách užili Letní slavnost, taneční zábavu pro ně připravil sociální odbor

  • Karviná,

Karvinští senioři se sešli na Lodičkách, aby se společně pobavili na Letní slavnosti. Taneční zábavu pro ně připravil sociální odbor jen pár týdnů poté, co se seniorky z městských klubů vrátili z pobytu na horách.

Areál Lodiček je vyhledávaným místem k odpočinku a pořádání kulturních akcí. Jedna taková byla určena speciálně pro seniory z městských klubů.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: “Letošní rok je trochu otevřený, už nejsou restrikce a tím pádem jsme mohli zorganizovat akci, kterou jsme nazvali Letní slavnost. Tím otevíráme léto i pro seniory. Je to o tom, abychom je trochu rozhýbali, aby se po zimě rozkoukali a mohli začít léto s nadšením."

Seniorům hrála kapela jejich oblíbené hity.

anketa: senioři: "Pro starky to je dobré." "My jsme spokojeni, hudba, jídlo, nic nám nechybí." "Město se stará, o důchodce. Přesně. My chodíme pravidelně. Ty dva roky byly trochu divný, ale jsme to přežili." "Jsme rádi, že jsme se zas mohli sejít bez roušek a že už nemáme strach."

Jan Wolf, primátor Karviné: “I senioři využívají Lodičky, jsem za to rád, že to můžeme podporovat. taková akce má svou tradici. Když byl covid, bylo to složitější, ale už se to dostává do normálu. "


Podobných společných akcí pořádá odbor sociální pro seniory pravidelně, nedávno se také skupina seniorek vrátila z pobytu v Beskydech, kam také senioři jezdí pravidelně a po covidu byl senior tábor opět obnoven.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálního MMK: “Tento tábor byl organizovaný v rámci projektu, který jsme nazvali s Batůžkem do světa a tábor jsme pojmenovali Cesta kolem světa za pět dní. Dělaly se různé aktivity, které byly zaměřené na cestovatelskou formu. Seniorky dostaly i batůžek, do kterého si dávaly nejen odměny, ale i pracovní věci, které potřebovaly pro výrobu různých výrobků."

Společně s městem Karviná senior tábor finančně podpořila i Nadace OKD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy