Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Karviné se opět setkal s občany. Tentokrát v Mizerově u Pískovny

  • Karviná,

Další pravidelné setkání občanů s primátorem města se uskutečnilo v Karviné-Mizerově, v lokalitě u Kačoku. Tamní obyvatelé diskutovali s primátorem na různá témata, nejčastěji v oblasti údržby města, ale i bezpečnosti.

Setkání občanů s primátorem města a zástupci městské policie se tentokrát uskutečnilo v klidnější lokalitě a tomu také odpovídal okruh témat, o kterých se diskutovalo. Nejčastěji se lidé zajímali o práci technických služeb, probírali otázky k výsadbě a kácení zeleně, jmelí na stromech, doplnění odpadkových košů, ale ptali se i na parkování a možnost zjednosměrnění ulice.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Z našeho pohledu je to klidná lokalita, maximálně řešíme bezdomovce nebo opilce, ale podle toho, co lidé říkali, tak jsou tady spokojeni. Je fajn, že lidé nás upozorňují i na problémy i v jiných lokalitách města nejen tady, než jsme."

S lidmi přímo v terénu se primátor setkává pravidelně, aby se přímo v daných lokalitách od místních dozvěděl, co je trápí a jak by mohl pomoc. Zajímal se také o to, zda tady dochází k narušování veřejného pořádku nebo skupování bytů a jejich časté pronajímání problematickým sousedům.

Jan Wolf, primátor Karviné: "To je pořád v rámci toho našeho programu Bezpečná Karviná, na kterém pořád pracujeme. Základní věc pro každého Karviňáka je, aby měl klidné bydlení, aby se vyspal když jde do práce, aby se nerušil noční klid. Na tom intenzivně děláme, výsledky na mnoha místech jsou dobré, ale potřebujeme tu součinnost těch lidí, kteří tady bydlí. Tam, kde je nějaká rodina, která se neumí chovat, tak ať jsme schopni se s nimi o tom bavit a pokud se neumí chovat, ať se odstěhují jinam, ale ať nežijí v Karviné."

Setkávání s občany v různých lokalitách je vždy pro vedení města přínosem.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ty informace těžko z kanceláře těžko získám, tzn. abych měl zpětnou vazbu a abych věděl, kde je třeba přidat, co bychom měli dělat, tak je fajn zpětná vazba od lidí, a´t to slyším. někdy jsou požadavky, které se nás ani netýkají, je to třeba státní správa, jsou to požadavky na soukromé firmy, takže v rámci možností, pokud jsme schopni pomoct v tom problému, který v dané lokalitě je, tak děláme třeba i prostředníky, že se bavíme s ČEZem, se soukromými společnostmi o tom, ať si třeba udělají pořádek před svou provozovnou atd."

Setkání s občany přímo v terénu budou ještě letos následovat. Další lokalita a termín budou zveřejněny včas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy