Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal hokejbal proti drogám. Určen byl pro děti a mládež základních a středních škol

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnila preventivní akce nazvaná Hokejbal proti drogám. Zúčastnili se jí žáci základních škol a středoškoláci. Kromě sportovního vyžití na ně čekala prezentace škodlivosti drog.

Přilákat děti základních škol ke sportu a současně je preventivní akcí varovat před nebezpečím drog a jiných návykových látek si kladl za cíl turnaj Hokejbal proti drogám. Probíhá na území celé republiky a připojila se i Karviná. Na hřišti u střední průmyslové školy se konaly desítky hokejbalových utkání v rámci celorepublikové akce nazvané Hokejbalem proti drogám.

Martin Pala, organizátor akce: "Jsou to klání dětí základních a středních škol města Karviná. Dnes jsou tady prváci, druháci a třeťáci. Druhý den jsou žáci osmých a devátých tříd. Smyslem akce je ukázat dětem pohybové aktivity, aby věděli, že tady jsou sporty nejen hokej, fotbal a házená, ale i hokejbal a navíc v rámci spolupráce s MP se naučí orientovat ve městě, sáhnou si na techniku MP, můžou se zeptat na cokoliv a trochu si rozšíří obzor."

Hřiště bylo rozděleno na dvě poloviny , pravidla byla pro tuto příležitost upravena.

Martin Pala, organizátor akce: "Hrají to žáci 3+1, hraje se kratší čas 2x 7 minut a děti se mohou střídat, je to pro ně volnější forma hokejbalu."

anketa, účastníci akce: "Já jsem dal nula gólů, protože jsem byl brankář." "Je to dva nula, tak 1.A vyhrává." "Já jsem byl protihráč a dal jsem dva góly za sebou." "My jsme hráli dobře jenom žlutí byli lepší a měli svoji taktiku."

Kromě sportovního vybití se současně děti seznámí se škodlivostí drog.

Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná: "Než nějaká beseda nebo přednáška, tak je to spíše volné povídání a snažíme si vytříbit, kdo jaké mýty má v hlavičce nacpáno a o čem to popravdě je."

Není to jediná akce pro děti a mládež, která se z hlediska prevence na území města konala.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Ta prevence je velmi důležitá, v průběhu března, dubna i června se setkávali preventisté kriminality a patologických jevů s mládeží a probírali co a jak. Myslím si, že si děti z toho odnesou výborné poznatky a jsem velmi rád, že je vedeme k tomu, že hrou, sportem a různými aktivitami můžou předcházet těmto jevům."

Kromě hokejbalového klubu akci podpořila i místní městská policie a město Karviná. Pro děti byly připraveno občerstvení a odměny, vítězové dostali poháry.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail