Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ocenění Zlatý Permon za práci v dole bez úrazů získali havíři z Darkova

  • Karviná,

Prestižní putovní ocenění za práci bez vážných úrazů v důlním prostředí tentokrát převzali na dole Darkov v Karviné. Přestože v současné probíhá likvidace černouhelné šachty, práce v podzemí zůstává nadále velmi riziková a zaměstnanci musí dodržovat přísná bezpečnostní opatření.

Zlatý Permon získal důl Darkov v Karviné v konkurenci 27 společností, které mají co do činění s povrchovou nebo důlní těžbou nerostných surovin. Darkov dnes spadá pod společnost Diamo, která se zabývá likvidací uzavřených dolů.

Josef Lazárek, ředitel závodu Darkov, Diamo: “My jsme sice nepřebrali žádnou těžební kapacitu v podzemí, ale pořád pracujeme v podzemí na budování izolačních objektů, je to práce pořád mimořádně náročná. Je to práce ve výbušném prostředí, je to práce pořád s vysokým rizikem podílu práce v podzemí. Takže toto ocenění je pro nás mimořádně významné moc si ho vážíme a většinou.”

S vysokou bezpečností práce v podzemí jsou spokojení i zástupci odborových organizací.

Rostislav Palička, předseda OS PHGN: “Většinou se jako odboráři setkáváme naopak se situací, kdy dojde k nějakému pracovnímu úrazu, případně nějakému neštěstí, a proto je velice dobře a opravdu to vítáme, že máme takovou soutěž, kdy můžeme ocenit bezúrazový provoz, kdy se všichni ti lidé, kteří se do práce přijdou, taky dojdou zdraví domů.”

Společně s těžkým putovním Zlatým Permonem si zástupci společnosti Diamo převzali i menší bronzovou sošku, která už zůstane v jejich držení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy