Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinské nemocnici skončila I. etapa rekonstrukce dvou lůžkových oddělení

  • Karviná,

Lůžkový fond akutní péče v Nemocnici Karviná – Ráj prochází od loňského roku celkovou rekonstrukcí, která je rozdělena na několik etap. Jako první byly rekonstruovány lůžkové stanice oddělení chirurgie a ortopedie. První etapa byla ukončena a obě oddělení již slouží svým pacientům.

V Nemocnici Karviná – Ráj byly po 1. etapě slavnostně otevřeny prostory lůžkových oddělení ortopedie a chirurgie za účasti zástupců zřizovatele nemocnice, MSK, vedení města a také zdravotníků.

Martin Holinka, primář ortopedie Nemocnice Karviná: "Já z toho mám velkou radost, protože my se tady snažíme dělat co možná nejlepší a nejmodernější medicínu, zavádíme moderní trendy do praxe, jako je v poslední době moderní miniinvazivní chirurgie nohy a kromě toho jsme schopni kromě nových operačních sálů nabídnout pacientům komfortní zázemí v rámci nově zrekonstruovaného ortopedického oddělení."
Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie Nemocnice Karviná: “ My jsme nadšeni z té rekonstrukce, to stávající oddělení už opravdu bylo za zenitem, to nové už směřuje do nového tisíciletí a splňuje parametry, které jsou požadované pro pobyt pacientů a zdravotnický personál."


Momentálně probíhá rekonstrukce druhé části lůžkového fondu a to za plného provozu. Jednoduché to ale při opravě první části nebylo, součástí totiž bylo celkem 9 přesunů podle počtu hospitalizovaných pacientů.

Zdeněk Vojkůvka, primář chirurgie: "Tím, jak se některá oddělení zavírala a omezovaly se provozy, tak se podle toho rozšiřovala covidová oddělení, stěhovali jsme se 9x, průměrně co tři měsíce jsme se někam stěhovali."


Nově zrekonstruovaná lůžková oddělení chirurgie i ortopedie splňují požadavky dnešní doby hned z několika pohledů. Nově mají všechny pokoje svá sociální zařízení.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Je tam toaleta, je tam sprcha, takže už nemusí chodit na chodby, jsou v pěknějším prostředí a to nejdůležitější je, že i personál, který pracoval pod tlakem, tak se mohl v době covidu přesunout z horších podmínek do pěknějších, prostorných, barevnějších, takže vidí to světlo na konci tunelu, nejsou jen špatné chvíle, ale jsou i dobré."

V blízké době přibudou na stěnách i velkoformátové fotografie Karviné, aby prostředí oddělení bylo ještě víc útulnější. Kapacitně zůstala oddělení stejná, ortopedie má celkem 21 lůžek, přibyl tady nadstandardní pokoj, chirurgie má lůžek 25.

Postupné modernizace zázemí v nemocnici vedení Karviné vítá, každoročně z pokladny města uvolňuje finance pro obě karvinské nemocnice, naposledy například na rekonstrukci nadstandardních pokojů porodnice, ale i na pořizování nových moderních přístrojů.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Je to nový standard pro naše pacienty, občany Karviné, takže jsem rád, že to probíhá. Chtěl bych jim popřát, aby ta modernizace dále pokračovala."

Pokračování modernizace má nemocnice v plánu.

Ivo Žolnerčík, ředitel Nemocnice Karviná: "Už máme vysoutěžen magnet, takže chceme instalovat magnetickou rezonanci, kterou nutné potřebujeme."

Zpracovává se také studie na rekonstrukci samostatného pavilonu v parku, kde by v budoucnu našlo zázemí oční centrum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy