Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K prázdninám patří tábory, v Karviné jich probíhá celá řada

  • Karviná,

Příměstské či výjezdové letní tábory jsou oblíbenou alternativou pro pracující rodiče. Mohou chodit do práce bez obav, že se jejich ratolesti doma samy nudí. V Karviné je každoroční nabídka velmi pestrá a vybírat je opravdu z čeho.

Organizací, spolků a klubů, které nabízejí přes léto nejrůznější aktivity prostřednictvím táborů je v Karviné spousta. Nejpestřejší výběr mají rodiče už od ledna ve Středisku volného času Juventus, který na každý týden prázdnin organizuje příměstské tábory a několik se jich uskuteční i mimo město, v přírodě. Jeden takový připravila pro děti Martina Jančíková.

Martina Jančíková, vedoucí SVČ Juventus Karviná: "Měli jsme téma Pekelná jízda Amerikou II, navazovali jsme na loňský ročník, kdy jsme jeli po Route 66 a poznávali státy v Americe. V den, kdy jsme navštívili Kolumbii, tzn. hry zaměřené na pašeráky a drogy, tak nás navštívil zpěvák Petr Harazin ze skupiny Nebe, který mluvil o alkoholismu, o drogách, co to způsobuje a jaké těžkosti to člověku v životě udělá."

Tématicky vedené jsou i příměstské tábory. Během jednoho týdne děti zažijí několik výletů, a užijí si spoustu aktivit, činností a nejrůznějších her každý den.  Jeden den se také děti v rámci příměstského tábora podívaly do Slezského vzdělávacího centra, kde pro ně byly připraveny aktivity s lego robotikou.

Během krátké doby byl do posledního místa naplněn i tábor, který pořádá místní přírodovědná stanice.

Lukáš Barchański, vedoucí centra přírodovědné stanice SVČ Juventus: "V přírodovědné stanici pořádáme letos tři příměstské tábory, během tábora jsou dva výlety, jeden je do ZOO, druhý na Hukvaldy. Kromě těch zmíněných výletů chodí ke zvířatům, snaží se je vzít do ruky, naučí se s nimi manipulovat, krmení, čištění terárií, klecí. Měly jsme tady děti, které měly vyloženě hrůzu z hadů no a po táboře začaly chodit do kroužků a ty hady si braly běžně do ruky."
anketa: účastníci tábora: "Už jsem tu byla hodně krát a strašně mě to tu bavilo." "Mě to tu baví, protože miluji zvířata, sama mám jednoho zlatého retrívra." "Mám doma chameleona a psa a ráda se starám o zvířata."

Stejně jako výjezdové, tak i příměstské tábory jsou zpestřeny nejrůznějšími preventivními přednáškami, jednu z nich si pro děti připravili i městští strážníci.

Antonie Širajová, MP Karviná: "Ukázali jsme jim, co dělá strážník, co máme na sobě, co děláme, co umíme, jaké pomůcky používáme, ukázali jsme jim psa, aby viděli, co všechno můžeme se psem dělat ."
anketa: účastník tábora: "Líbí se mi ten pes, je krásný a poslouchá na slovo." 


Dětem také strážníci připomněli, jak bezpečně se chovat o prázdninách, jak se chovat, když přijdou do styku třeba s uvázaným a zuboženým psem a také je varovali je před užíváním drog. Vyzkoušet si děti mohly i opilecké brýle.

Redakčně upraveno / zkráceno.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail