Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VPP se v Karviné podílí i na údržbě okrajů silnic, práce se koordinují se Správou silnic MSK

  • Karviná,

Veřejně prospěšní pracovníci mají v Karviné na starosti především úklid veřejného prostranství a také čištění chodníků a okopy krajů silnic. Při této činnosti je nutná spolupráce města a Správy silnic MSK. Ta trvá třetím rokem.

Pracovníci technických služeb nezahálejí ani v tropických podmínkách léta. Na starost toho mají opravdu hodně. Kromě plánované různorodé činnosti se věnují i aktuálním opravám, opravám chodníků a jejich údržbě. V údržbě města - konkrétně například s okopy vyrůstající trávy u krajů silnic, pomáhají i pracovníci Veřejně prospěšných prací.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Karviná má spoustu kilometrů silnic a chodníků, takže to starání není vůbec jednoduché, navíc, majetkově vše nepatří městu, ale je to v kombinaci s krajem a státem a tady se nám už tři roky daří spolupráce se SSMSK a společně se dělíme o náklady na čištění cest po Karviné.  Využíváme k tomu hlavně služeb VPP, kteří dělají tu ruční práci."

Okopy, které se provádí na okrajích silnic ve Správě silnic MSK (SSMSK), je nutné vždy koordinovat.

Milan Novák, technicko-provozní náměstek SSMSK: "Tady dochází ke koordinaci s městem Karviná, kdy město Karviná si čistí přilehlé chodníky včetně obrubníků, které přináleží městu a my toho využíváme, domluvili jsme se a my provádíme svoje čištění a v rámci toho ten materiál z chodníků a obrub smeteme a odvezeme na skládku."

Se Správou silnic MSK spolupracují města a obce nejen na Karvinsku, ale i Opavsku nebo v Ostravě.

Milan Novák, technicko-provozní náměstek SSMSK: "Máme i časovou koordinaci, něco čistí technické služby a my na ně navazujeme nebo je to naopak."

Obecně čištění silnic II. a III. tříd v průjezdních úsecích měst a obcí provádí Správa silnic MSK pravidelně v zimním i letním období. Probíhá i program nadlimitního čištění.

Milan Novák, technicko-provozní náměstek SSMSK: "Ve velké většině MSK, v oblastech, které jsou zasaženy emisemi polétavých prachových částic, tak zde, nadstandardně oproti platným předpisům provádíme čištění průjezdních úseků proto, aby došlo ke snížení té emise tohoto polétavého prachu a ví se, že tento prach je zviřován automobilovou dopravou.” 

Pro nadlimitní čištění, které probíhá od května do konce října, ve čtyřech cyklech, má SSMSK vyčleněno 12 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail